весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 червня 2016 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2016/6/24/nepovnolitnja_z_ustinivshini_dobilasja_alimentiv_vid_goremateri.htm

Неповнолітня з Устинівщини добилася аліментів від горе-матері


Рішенням Устинівського районного суду позбавлено батьківських прав матір, яка покинула напризволяще, віддавши на виховання свою дочку бабусі та жила своїм самостійним життям. 


Як виявилось у ході розгляду цивільної справи, матір майже з самого народження не цікавилась дочкою, її навчанням, не забезпечувала необхідним харчуванням,
не виявляла інтересу до її внутрішнього світу, не створювала умов для отримання нею освіти.


Сама ж дівчинка постійно проживала у бабусі та дідуся на Устинівшіні, перебуваючи на їх повному матеріальному забезпеченні. Коли дідусь помер, виховувати дитину, одній бабусі похилого віку ставало все важче.


Неповнолітня, будучи вже у віці, достатньому для звернення до суду, в березні 2016 року самостійно подала позов про позбавлення батьківських прав своєї матері. Однак того разу суд не знайшов підстав для задоволення позову, вказавши, що неповнолітня не надала переконливих доказів.


Після такої відмови суду прокуратура та служба у справах дітей втрутилась у ситуацію, вступивши у справу з власної ініціативи.


Як наслідок, завдяки скоординованим діям цих органів та служб щодо збору необхідних доказів ухилення матері від виконання батьківських обов’язків, судом все ж таки задоволено повторний позов неповнолітньої. Крім позбавлення батьківських прав у судовому порядку прийнято рішення щодо примусового стягнення з матері аліментів на утримання дочки.


Статус дитини, позбавленої батьківського піклування, надасть неповнолітній ряд соціальних пільг, для певного збільшенню матеріального стану родини бабусі, оскільки остання не завжди може дозволити на мінімальну пенсію в повній мірі задовольнити потреби підростаючої онуки-підлітка.


Вказана робота органами прокуратури області разом із підрозділами служб у справах дітей наразі налагоджена на обласному та місцевому рівнях системно. Так, упродовж поточного року забезпечено вступ та участь у 65 подібних цивільних справах.