весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 червня 2016 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2016/6/22/zasudzheni_na_kirovogradshini_pracyuyut_u_avariinih_cehah.htm

Засуджені на Кіровоградщині працюють у аварійних цехах


Прокуратура Кіровоградської області із залученням спеціалістів контролюючих органів перевірила стан додержання вимог законодавства щодо своєчасності виплати засудженим заробітної плати, проведення відрахувань за виконавчими документами та перерахування обов’язкових внесків до цільових соціальних фондів. 


Перевірка засвідчила, що засуджені установ виконання покарань області залучаються до суспільно корисної праці з урахуванням наявних виробничих потужностей. Для відшкодування заподіяних збитків на оплачувані роботи в першу чергу виводяться засуджені, які мають значні грошові стягнення. Заборгованість із виплати заробітної плати засудженим відсутня.


Разом з тим, у ході перевірок встановлено суттєві порушення законодавства у сфері охорони праці. Так, виявлено факти порушення прав засуджених на отримання мінімальної заробітної плати за виконану роботу та не нарахування індексації на зарплатню. Встановлені випадки неналежного обліку відпрацьованих годин та неповної оплати праці засуджених підсобного господарства виправних колоній, які, фактично, працюють щодня (у вихідні і святкові дні).


Також порушуються правила техніки безпеки і санітарні умови. Приміщення цехів перебувають в неприглядному або аварійному стані, потребують ремонту.


За результатами проведених перевірок керівниками місцевих прокуратур внесено 5 вказівок начальникам виправних установ області про усунення наявних порушень законодавства. В свою чергу, галузевим відділом прокуратури області внесено вказівку про усунення порушень законодавства в діяльності виправних установ начальнику УДПтСУ в області.


Крім того, слідчим відділом прокуратури області зареєстровано два кримінальних провадження у сфері службової діяльності відносно посадових осіб державних сільськогосподарських підприємств Устинівського ВЦ № 37 та Олександрівського ВЦ № 104.