весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/9/u_kirovogradi_vidbulos_svjato.htm
У Кіровограді відбулось "Свято Білої Квітки". У Кіровограді продовжують відроджуватись традиції благодійництва. Провідне місце за масштабами благочинних справ Єлисаветград посідав ще за часів царської Росії. Аби відновити обласному центру добру славу, тут вже не один рік поспіль проводять «Свято Білої Квітки». Популярності захід набув ще сто років тому й був підтриманий родиною Імператора Миколи ІІ (другого), - повідомляє канал "Кіровоград".

«Свято Білої квітки» у Кіровограді проводять протягом восьми років. І вже втретє під час акції організовують благодійний ярмарок. Зібрані кошти передають на допомогу хворим дітям, дітям-сиротам чи з малозабезпечених родин.

Девіз «Свята Білої Квітки»: «Учись робити добро». Його незмінними організаторами уже багато років залишаються товариство «Православна просвіта» разом із Спасо-Преображенським собором. Кажуть: у цьому році, як ніколи, учасників благодійного ярмарку не довелося вмовляти. Люди самі телефонували і пропонували послуги та вироби на продаж. Свої товари представили місцеві підприємці, кіровоградські митці, молодь. Внесок у добру справу зробили і вихованці шкіл-інтернатів, які передали вироби, зроблені власноруч. Таким чином спільними зусиллями у перший рік вдалося зібрати 7 тисяч гривень. Минулого року – більше 8 тисяч гривень.

У програмі свята також безпрограшна лотерея. Лайф. 12:00 А ще благодійний концерт для дітей, вистава обласного театру ляльок, вручення подарунків. Більше години на території Спасо-Преображенського собору лунав сміх дітей. У кожного в руках символ свята – чиста квітка лілія. А збирали кошти цьогоріч для Піщанобрідської спеціальної школи-інтернату.

Заступник директора Піщанобрідської школи-інтернату Ольга Паливода розповідає, кошти для закладу зайвими не будуть. Бо увагою спонсорів не розбалувані.

За півтори години свята вдалося зібрати 6 тисяч гривень. Це трохи менше ніж у минулі роки. Проте це не означає, що кіровоградці стали скупішими. Просто цього разу не було великих внесків від підприємств – зазначають організатори. А через прохолодну погоду на свято прийшло менше людей ніж зазвичай.