весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/9/ranni_zernovi_na_kirovogradshini.htm
Ранні зернові на Кіровоградщині планують зібрати за 14 днів. Вчора відбулася прес-конференція начальника головного управління агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації Івана Владова, присвячена стану підготовки та перспективам зернозбиральної кампанії в області, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Іван Владов повідомив, що на полях агроформувань області формується непоганий урожай ранніх зернових і зернобобових культур.

З 669,1 тис. га, до збирання підлягає: пшениці – 290,8 тис. га, ячменю – 348,5 тис. га, гороху – 20,6 тис. га, вівса – 5,8 тис. га. За сприятливих умов очікується отримати валовий збір зерна в обсязі 2 млн. 567,6 тис. тонн.

Начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації зазначив, що урожай міг би бути вагоміший, проте погодно-кліматичні умови квітня поточного року, які були обумовлені сухою вітряною погодою, що сприяла швидкому підсиханню верхніх шарів ґрунту, ускладнили умови для проростання і появи сходів ярих культур та розвитку вторинної кореневої системи в озимих. Наявність частих заморозків на поверхні ґрунту, а місцями і в повітрі – теж уповільнювали ріст і розвиток сільськогосподарських культур та поповнення вологозапасів ґрунту.

Як наслідок, запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту на більшій території області, крім західних районів, знизились до недостатніх. А запаси вологи в метровому шарі ґрунту не перевищували 70-75 мм, та на 25-30 мм були менше норми.
Такі умови негативно вплинули на формування врожаю озимих і ранніх зернових колосових культур.

За підсумками останніх обстежень з посіяних 431,1 тис. га озимих зернових культур загинуло 10,8 тис. га (2%), у тому числі озимої пшениці 7,2 тис. га (2%) та 3,6 тис. га (3%) озимого ячменю.

Із 420,3 тис. га, що збереглися – 351,7 тис. га (84%) знаходяться у доброму та задовільному стані, 68,6 тис. га (16%) – у слабкому та зрідженому.

Крім того, озимий ріпак із посіяних 108,2 тис. га загинув на 23,9 тис. га (22%). Збереглося 84,3 тис. га, з яких 68,6 тис. га (81%) знаходиться у доброму та задовільному стані, 15,7 тис. га (19%) – у слабкому та зрідженому.

Іван Владов наголосив, що для проведення своєчасного збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур в області вживаються відповідні заходи, направлені на своєчасну підготовку та проведення збиральних робіт, зокрема, розроблені робочий план та рекомендації по збиранню, проводиться постійний моніторинг підготовки техніки та жниварок, наявності паливно-мастильних матеріалів.

Для збирання ранніх зернових культур господарства області мають у наявності 2712 зернозбиральних комбайнів, з яких 721 одиниця іноземного виробництва. На сьогодні до роботи на жнивному полі господарствами області вже підготовлено 2600 зернозбиральних комбайнів, що становить 96%. Найнижчий рівень готовності зернозбиральних комбайнів (80%) мають господарства Новомиргородського та Кіровоградського районів.

Проводяться роботи по закупівлі пально-мастильних матеріалів, вже закуплено 26,3 тис. тонн дизельного пального та 5,8 тис. тонн бензину, що становить відповідно 100 та 109% від загальної потреби.

Іван Владов зазначив, що наявна кількість зернозбиральної техніки та забезпеченість господарств області у повних до потреби обсягах необхідними матеріально-технічними ресурсами, при сприятливих погодних умовах та одночасному дозріванні сільгоспкультур, дають змогу своєчасно та на високому рівні провести збирання ранніх зернових і зернобобових культур за 14 робочих днів.