весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/9/pamjatnii_znak_ivanu_kozhedubu_vidkrili.htm
Пам'ятний знак Івану Кожедубу відкрили в Кіровограді. В Кіровограді на території Державної льотної академії України відбулось урочисте відкриття пам'ятного знака тричі Герою Радянського Союзу льотчику Івану Кожедубу, - пише kr-admin.gov.ua.

В урочистих заходах взяли участь ветерани – учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни, курсанти та викладачі Державної льотної академії України, військовослужбовці, громадськість міста.

На території Державної льотної академії України, біля дуба, який легендарний льотчик посадив у 1985 році під час візиту до даного вищого навчального закладу та з нагоди 40-річчя Великої Перемоги, встановлено пам'ятний знак з табличкою, на якій увічнено один з багатьох переможних повітряних боїв легендарного аса Великої Вітчизняної війни.

Льотчик - випробувач, Герой України Олександр Галуненко та бойовий льотчик Тимофій Гусинський, який був особисто знайомий з Іваном Кожедубом, виступили перед учасниками урочистостей та розповіли про героїзм та звитягу найвідомішого льотчика Другої Світової війни.

Учасники урочистостей вшанували пам'ять Івана Кожедуба ту усіх радянських льотчиків, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної, покладанням квітів до пам'ятного знака, а військовослужбовці відзначили момент відкриття пам'ятника військовим салютом зі стрілецької зброї.

Нагадаємо, що у нинішньому році відзначається 90 років від дня народження тричі Героя Радянського Союзу маршала авіації Івана Кожедуба.

Ювілей Івана Кожедуба відзначається на загальнодержавному рівні, відповідний план заходів затверджений 1 березня 2010 року розпорядженням Кабінету Міністрів України.