весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/8/za_kozhen_kilogram_cukru_chi_grechanoyi.htm
За кожен кілограм цукру чи гречаної крупи мешканці Кіровоградщини переплачують. За період з 26 травня по 2 червня нинішнього року, Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області здійснено перевірку приватного виробничо-сервісного підприємства «Оліс-100» (м. Кіровоград) з питання додержання суб'єктом господарювання державної дисципліни цін під час реалізації продовольчих товарів.

Перевіркою встановлено, що при формуванні роздрібної ціни на крупу гречану, застосовувалась торговельна надбавка в розмірі 16,35% до ціни, замість встановленого граничного рівня 15%. Ціна реалізації згідно нормативних документів повинна становити 3,65 грн. за 1 кг, а фактична ціна реалізації дорівнює 3,69 грн. за кг. Завищення ціни за кілограм крупи гречаної складає 0,04грн. за кілограм.

Крім того, виявлено реалізацію цукру за ціною 5,49 грн. за 1 кілограм. Вказана ціна сформована із застосуванням торговельної надбавки в розмірі 25,44% до ціни виробника - 4,06 грн. за 1 кілограм, замість встановленого граничного рівня 15% до оптової ціни виробника. Ціна реалізації згідно нормативних документів повинна становити 4,90 грн. за 1 кг цукру. Різниця в ціні реалізації підприємства і ціни згідно нормативних документів дорівнює 0,59грн. за кілограм цукру.

Також перевищено граничний розмір торговельної надбавки 10% до оптової ціни виробника при формуванні цін на борошно пшеничне вищого ґатунку. Підприємством застосовувалась торговельна надбавка 15,33% до ціни виробника. Ціна реалізації згідно нормативних документів повинна становити 5,62 грн. за 1 кг борошна, а фактична ціна реалізації дорівнює 6,09 грн. за 1 кілограм. Завищення ціни складає 0,59грн. за кілограм борошна.

За матеріалами перевірки до підприємства застосовані економічні санкції.