весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/7/zavtra_vidkrittja_pamjatnika_z_nagodi.htm
Завтра відкриття пам'ятника з нагоди річниці Івана Кожедуба. 8 червня 2010 року виповнюється 90 років з дня народження Кожедуба Івана Микитовича – уславленого сина українського народу, тричі Героя Радянського Союзу. З урахуванням його величезного внеску у визволення України та інших країн від фашистських окупантів, відзначаючи його вагомий внесок у прискорення соціально-економічного розвитку України в післявоєнні роки, Верховна Рада України Постановою № 1810-VI від 19.01.2010 вирішила на державному рівні урочисто відзначити цей славетний ювілей й провести низку відповідних заходів.

У Державній льотній академії України (м. Кіровоград) до святкування славетного ювілею готувалися заздалегідь. Колективу єдиного на Україні льотного навчального закладу цивільної авіації відомо, що Кіровоградщину з «першим асом другої світової» пов'язують особливі стосунки. Адже саме над нашим степовим краєм він так значно примножив свій переможний рахунок збитих ворожих літаків, що невдовзі був нагороджений першою Зіркою Героя, а його авіадивізії було присвоєно ім'я Кіровоградської. Про це свідчать спогади І.Кожедуба, що викладені в його автобіографічній книзі «Вірність Вітчизні».

Під час візиту Івана Микитовича на Кіровоградщину у 1985 році, ним власноруч урочисто (перед шинкуванням курсантів) було посаджено саджанець дубу на території льотного училища (нині – Державна льотна академія України). До ювілею видатного авіатора в льотній академії із залученням спонсорської допомоги небайдужих біля історичного дуба установлено кам'яний пам'ятний знак з надписом «В пам'ять про подвиги тричі героя Радянського Союзу маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба в кіровоградськім небі та його перебуванні на кіровоградській землі в квітні 1985 р.», засновано Алею авіаційної слави тощо.

8.06.2010 р. о 14.30 (територія головного корпусу, що знаходиться вздовж вул. Короленка) відбудеться урочисте відкриття пам'ятного знаку, Алеї авіаційної слави, виставки стендового авіамоделізму авіації часів другої світової війни тощо. Передбачається урочисте шикування курсантів ДЛАУ, мітинг за участю ветеранів, школярів, мешканців та гостей міста. Серед запрошених почесних гостей цього заходу – голова Державіаслужби України, голова Кіровоградської облдержадміністрації, голова Кіровоградської міської ради, керівники силових структур області, Герой України, заслужений льотчик-випоробувач СРСР Галуненко Олександр Васильович інші особи.

Сподіваємося, що урочистості ДЛАУ з нагоди 90-річчя з дня народження тричі Героя Радянського Собзу І.М.Кожедуба пригорнуть до себе увагу Вашого ЗМІ і запрошуємо прийняти в них участь.

Помічник ректора ДЛАУ Ольга Кушнір
(конт.тел. 050 457 11 19)