весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/7/z_pochatku_roku_na_kirovogradshini.htm
З початку року на Кіровоградщині не можуть налагодити проведення тендерів. Тендер – не заради тендера, а задля економії бюджетних коштів при здійсненні державних закупівель. На цьому наголошує заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Віктор Серпокрилов. Чому в області з початку року не можуть налагодити проведення тендерів?

Згідно з останніми змінами, вимоги до проведення тендерів при здійсненні державних закупівель стали значно жорсткішими. По-перше, органи місцевого самоврядування повинні контролювати дотримання усіх кваліфікаційних умов, заявлених переможцем тендеру. По – друге, ціна послуги чи товару не повинна перевищувати середньостатистичної для регіону. І по – третє, перевага повинна надаватися місцевому виробнику, - повідмоляє сайт КОДТРК.

Минулого року в області було здійснено державних закупівель на загальну суму у сто двадцять п'ять мільйонів гривень. Значна сума – значні порушення.

Проте - це не єдині порушення, що виявили контролюючі органи. Значна частина державних закупівель взагалі була проведена без тендерів.

Ще однією обов'язковою умовою при проведені тендерів відтепер буде введення у склад комісії незалежних експертів, які оцінюватимуть якість пропонованих товарів чи послуг. Ці та інші заходи повинні зробити тендер прозорішим та сприяти головній меті – економити бюджетні кошти.