весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/7/sudova_reforma_janukovicha_nichogo.htm
Судова реформа Януковича нічого спільного з реформою української судової системи не має! Про це заявила лідер опозиції Юлія Тимошенко на прес-конференції для центральних та регіональних ЗМІ. Зокрема, вона відзначила широкі повноваження для Вищої ради юстиції, які прописані у проекті Януковича.

За словами Юлії Тимошенко, таким чином ВРЮ, яка на 2/3 складається з людей Януковича або з людей, які мають до нього відношення, перетворилася в каральний орган для суддів, які є непокірними владі.

«Тепер за рішенням Вищої ради юстиції можна знімати суддів за те, що колись вони прийняли політичне чи бізнес рішення не на користь команди Януковича. Прізвища цих суддів вже визначені і їх звільняють», - сказала вона. Крім того, Тимошенко назвала ненормальним те, що тепер Вища рада юстиції також впливатиме на прийняття судових рішень.

«Вплив на прийняття судових рішень відтепер буде вирішуватись не судами, а волею людини, яка буде у Межигір'ї сама визначати, які приймати рішення по тій чи інший справі», - сказала вона. У той же час лідер БЮТ висловила сподівання, що так звана судова реформа не буде прийнята.

«Але машина для голосування не дає нам жодної надії, що такі так звані реформи не будуть прийняті», - сказала вона.

Юлія Тимошенко підкреслила, що подібна реформа судової системи свідчить про те, що Янукович перетворює три гілки влади в одну монолітну абсолютну владу.

«Це авторитарна влада. Можливо, вона ще не досконала, але шлях, на який став Янукович, очевидний», - сказала вона.