весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/7/perehid_na_zmishanu_viborchu_sisteme.htm
Перехід на змішану виборчу системе позбавить Україну стратегій розвитку! У цьому переконана Юлія Тимошенко. На її думку, перехід з пропорційної виборчої системи на змішану зменшить роль партій в політиці, що позбавить Україну цілісних стратегій розвитку, які пропонуються партіями для реалізації.

"Переробка пропорційної системи виборів, яка, безумовно, має свої недосконалі складові, пропорційна система виборів, яка крок за кроком започатковує в Україні партії європейського типу, започатковує відповідальність і підзвітність партій, робить партії дієвим механізмом розвитку всіх процесів позитивного напрямку. Саме цю систему зараз хочуть зламати", - заявила Юлія Тимошенко на прес-конференції в Києві, повідомляє її персональний сайт

Юлія Тимошенко наголосила, що найоптимальнішою для України є пропорційна виборча система з відкритими списками. "Але те, що пропонує Янукович, введення змішаної системи, повернення на 50% місцевих органів влади і в Верховній Раді започаткування виборів на мажоритарній основі. І тоді зовсім по-іншому будуть виглядати вибори", - додала вона.

Юлія Тимошенко розцінює відповідну ініціативу президента Януковича як руйнівну для демократичного шляху розвитку держави. "Я думаю, що це є не просто крок назад, а це є руйнація надій держави на розвиток всіх процесів цивілізованим демократичним шляхом", - резюмувала вона.