весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/7/kirovogradskomu_teatru_ne_dopomogli.htm
Кіровоградському театру не допомогли виділені мільйони, його закрили! Кіровоградський академічний театр імені Марка Кропивницького закрили через аварійний стан будівлі. Театрали в розпачі: самі відремонтувати будівлю не взмозі. Те, що зробили за виділені мінкультом гроші – пішло нанівець. Працівники просять державу допомогти врятувати національну культурну спадщину, - повідомляє канал "Кіровоград".

Майже сто тридцять років тому тут започаткували перший український стаціонарний театр. Тут же у виставі «Наталка Полтавка» дебютувала Марія Заньковецька. Тепер легендарна сцена в аварійному стані. Актори не грають на ній більше року.

Пам'ятку архітектури ремонтують з 2000-го року. Відтоді Міністерство культури щороку давало на ремонт 20 відсотків від необхідного. Й хоча вже витратили 10 мільйонів гривень – ремонтом це назвати не можна, нарікають і артисти й архітектори.

З'ясувалося: будівельники від початку робіт не мали проектно-кошторисної документації. А без неї давати гроші на реконструкцію держава відмовилась.

Будівельники доводять: хотіли зберегти будівлю від розвалу. Тому й працювали за методом «затуляння дірок».

Тим часом, кошторису немає й досі. То, поки в одному місці латають, в іншому – тріщить. Будівельники визнають: до кінця року запланованих робіт не завершать. Дату доведеться переносити роки на два.