весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/3/zahistimo_ditei_vlasnim_prikladom.htm
Захистимо дітей власним прикладом! Як відомо, Україна вимирає щороку на третину мільйона. Близько половини смертей спричинена банальним палінням (ще стільки ж гинуть від споживання алкоголю). Цигарка стала непомітною, зате дуже ефективною зброєю масового знищення населення.

Усвідомлюючи небезпеку, молодь Кіровоградської обласної організації Української народної партії провела акцію до Всесвітнього дня захисту дітей та до Дня боротьби з тютюнопалінням.

Увечері 1 червня підлітки зчинили неабиякий ажіотаж, гасаючи на велосипедах та скейтбордах головною площею міста. Хлопаки демонстрували перехожим, як здорово проводити час за спортивними розвагами, а не по задимлених пивничках; показували, як молоде покоління ставиться до одного зі смертельних ворогів людини – тютюну. На яскравих накидках у активістів було прикріплено знак перекресленої цигарки, а з вуст юного покоління виходив не тютюновий смок, а побажання здоров'я й бадьрості. Багато хто з добровольців на ходу видавав імпровізаційні – тому й щирі, заклики не опускатися до тютюнопаління.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожні 6 секунд від хвороб, спричинених палінням, гине людина. В Україні щороку через паління помирає близько 120 000 чоловік. З прискоренням збільшується кількість дітей, що призвичаюються до нікотинової отрути – нині по закінченні школи палить понад 50% дітей! Тому небайдужі люди давно б'ють на сполох щодо катастрофічних темпів поширення тютюново-наркотичної залежності дітей.

Слушно зазначено у листівці, яка розповсюджувалася під час акції: «Ми винні перед дітьми за тютюнове та алкогольне свавілля. Діти мають право жити без цигарок, пива та подібного». Як можна здійснювати захист дітей, коли ми не убезпечуємо, а навпаки – агресивно нав'язуємо їм культ споживання смертельного товару.

Дана акція покликана привернути увагу громадськості в бік того, що може зробити кожна людина задля практичного захисту наших дітей – стати для дитини взірцем поведінки й наслідування («Захистимо дітей власним прикладом!» – пропонується особистісний внесок кожного).
Давно відомо, що знищити націю найкраще підривом генофонду нового покоління. Відтак ми повинні усвідомити супротивне: «Здорові діти – майбутнє України!»

По закінченні акції всіх учасників Українська народна партія пригостила морозивом і запросила до проведення подальших спільних заходів, зокрема поїздок, екскурсійних маршрутів тощо.
Звісно, це тільки часточка того, що мають робити свідомі люди задля збереження й відновлення нашого народу. Та, як вважають організатори акції, «антитютюновий рейд» дітвори на великах і скейтах дав привід замислитися над конкретними чинниками сьогоднішнього порядку речей і показав безпосередні шляхи його зміни на краще.

Слід зазначити, що акції проти тютюнопаління були проведені 1 червня по всій Україні, що засвідчило згуртованість та одностайність позиції Української народної партії в питанні оздоровленні нації, повідомляє Левицький Василь, Прес-служба Кіровоградської ОО УНП