весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/3/blizko_11_tisjach_robitnikiv_kirovogradshini.htm
Близько 11 тисяч робітників Кіровоградщини не отримали вчасно заробітну плату. Заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Людмила Давиденко провела чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Розпочинаючи засідання, Людмила Давиденко зазначила, що питання погашення заборгованості із заробітної плати обговорювалося на щопонеділковій нараді під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Ларіна. Проаналізувавши ситуацію в області, можна зробити висновок, що роботодавці не у повній мірі виконують доручення керівництва області, зобов'язання, які вони взяли під час засідань попередніх комісій, а в результаті – борги не тільки не погашаються, а збільшуються. Тому керівник області поставив завдання перед членами обласної комісії разом із контролюючими органами застосовувати кардинальні заходи до нерадивих керівників підприємств, які допускають нарощення заборгованості. – Відсьогодні члени обласної комісії мають надавати суттєві рекомендації керівникам органів місцевого самоврядування та виконавчої влади по кожному із проблемних роботодавців, - зауважила Людмила Давиденко. – Хто не може виконувати свої зобов'язання перед працівниками, повинні скласти повноваження.

За інформацією Людмили Давиденко, станом на 1 травня поточного року загальнообласний борг складає 61 млн. 800 тис. грн., що, порівняно з 1 січня зріс на 9,5 млн. грн. та на 4 млн.грн. – порівняно з 1 квітня. Найбільша частка боргу зосереджена на економічно активних підприємствах області, де заборгованість із заробітної плати складає 43 млн. грн. (або 69,8%), на підприємствах-банкрутах – близько 16 млн. грн. (або 2,7%), економічно неактивних – 1,9 млн. грн.(або 3,1%).

Близько 11 тисяч робітників, а це 5,3% від загальної кількості працюючих області, не отримали вчасно заробітну плату. Кожному з яких в середньому не виплачено 3,916 гривень. Людмила Давиденко окремо проінформувала про ситуацію у розрізі міст і районів області.
Перш, ніж перейти до детального аналізу ситуації із заборгованістю на підприємствах-боржниках, заступник голови облдержадміністрації зауважила, що в черговий раз Кіровоградський міський голова проігнорував запрошення на засідання комітету, чим показав своє ставлення до обласної влади.

На сьогоднішньому засіданні детально аналізувалися причини, які стримують процес виплати заборгованих коштів на підприємствах-боржниках міст Знам'янки, Кіровограда та Кіровоградського району, а також озвучено конкретні пропозиції та поради щодо якнайшвидшого погашення заборгованості на підприємствах.