весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/25/ditjachi_igrashki.htm

Цілий ряд скарг на якість дитячих товарів, що надійшли до відділу захисту прав споживачів та обласного управління у справах захисту прав споживачів, спонукали їх фахівців провести ряд перевірок у кіровоградських торговельних точках, - повідомляє kr-rada.gov.ua.

Про перші їх результати нам повідомила головний спеціаліст відділу Ольга Ледахівська.
Нагадаємо, що одна зі скарг стосувалося товарів, придбаних у магазині «Фея», що на зупинці «Ринок «Черемушки». Жінка купила своїй дитині дві ляльки, в однієї з яких через кілька хвилин гри з нею відпала рука, в іншої не закривалося око. Крім того, від іграшок, коли їх вдома дістали з упаковки, став відчутний специфічний хімічний запах. За словами жінки, на її прохання в магазині їй не надали документів, які б підтверджували якість товару, а тому в своїй заяві вона висунула вимогу перевірити всі товари, оскільки вони можуть бути потенційно небезпечні. Як з’ясувалося в ході перевірки, не лише ляльки продаються в цьому магазині із недотриманням законодавства. Так, фахівці призупинили реалізацію шести найменувань товарів, що не відповідали вимогам нормативних документів, зокрема в частині маркування. Як зазначається в акті перевірки, в маркуванні одних була відсутня інформація про дату виготовлення іграшки, в інших – про виробника або не було інструкції із використання. На момент перевірки власник магазину не зміг надати сертифікат відповідності або прибуткові накладні із зазначенням реєстраційних номерів цих сертифікатів. Усе це є порушенням ст.ст. 6 та 14 Закону України «Про захист прав споживачів».

Подібні порушення виявлено і в магазині «Дитячий світ», що на Набережній, що перевірявся згідно з планом роботи органів захисту прав споживачів. Тут заборонено до використання 11 найменувань товарів – не тільки іграшок, а й дитячих одягу та постільної білизни, у маркуванні яких була відсутня інформація або про дату виготовлення, адресу виробника, або про склад виробу.

В обох випадках підприємцям надано термін для усунення недоліків, якщо вони цього не зроблять, доведеться сплатити чималий штраф. 

Варто зауважити, що й самі покупці мають бути пильними, коли купують дитячі товари. Зокрема, на цьому наголошують фахівці Кіровоградської міської санепідстанції.
– На жаль, неякісних дитячих товарів зараз досить багато, – каже завідуюча відділом гігієни дітей та підлітків Тамара Третяк. – Є неміцні дитячі іграшки, елементи яких можуть відпасти, і дитина може їх ковтнути, і такі, які вкриті нестійкою фарбою, і зі специфічним хімічним запахом. Проконтролювати всіх реалізаторів складно, оскільки, згідно з чинним законодавством, санепідслужба планово має право перевіряти їх тільки раз на рік. Врахуйте й те, що в місті – дуже багато точок продажу дитячих товарів, у тому числі – на ринках, вони змінюють своє місцезнаходження, внаслідок чого за ними важко встановити жорсткий контроль. Тому кіровоградцям слід бути дуже уважними, адже йдеться про здоров’я чи навіть життя їхніх дітей. Вимагайте у продавця документи, які підтверджують якість, безпеку, походження товару, інструкцію до застосування на доступній мові. Якщо він відмовляється їх надати, вас це вже має насторожити – краще піти в інший магазин. І, звичайно, краще купувати дитячі товари не на ринках, а в спеціалізованих магазинах дитячих товарів. Нехай це буде одна дорога іграшка, а не дві–три дешевих, зате для дитини це безпечні.