весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/24/ponad_5_tisjach_avtomobiliv_taksi.htm
Понад 5 тисяч автомобілів таксі щоденно виїжджають на роботу у Кіровограді. Послуги таксі у Кіровограді користуються неабияким попитом серед мешканців міста. Про це свідчить хоча б той факт, що кожного дня в обласному центрі на роботу по обслуговуванню пасажирів виїжджають понад 5 тисяч автомобілів з «шашечками», - повідомляє kr-rada.gov.ua.

За інформацією, з них лише 1717 працюють на легальній основі, тобто водії мають відповідну ліцензію, проходять щоденний медичний огляд, а їхні транспортні засоби - технічний контроль. Чотири тисячі нелегальних таксистів – це велика проблема для такого міста, як Кіровоград, переконаний Павло Дегтяренко. Вони створюють нерівноцінні умови конкуренції на ринку послуг з легальними перевізниками, не сплачують податки, відсутність медичного та технічного контролю створюють серйозні передумови загрози безпеці руху і життю пасажирів.

Зважаючи на ситуацію, що склалася та на численні звернення до міської влади керівників автотранспортних підприємств «Альянс – таксі», «Сузір'я», «Альфа – таксі», «Таксомоторний парк», які здійснюють свою діяльність на законних підставах, департамент розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв'язку міської ради ініціював ряд заходів, що мають на меті вивести з тіні усіх учасників ринку таксомоторних перевезень.

22 червня заступник директора департаменту Володимир Горбатенко провів робочу нараду з цього питання за участі представників органів ДАІ та Головавтотрансінспекції. Під час наради Володимир Горбатенко підкреслив, що викоренити нелегальний таксизм стане можливим лише за умови об'єднання зусиль та узгодження дій всіх організацій, які мають право контролю за організацією пасажирських перевезень. Так спеціалісти Головтрансінспекції можуть притягнути до відповідальності водіїв, які надають послуги без дозвільних документів та накласти на них штраф від 510 до 1700 гривень, інспектори ДАІ, у свою чергу, мають право скласти протокол про адміністративні порушення за керування транспортним засобом без ліцензійної картки, що обернеться порушникам штрафом від 425 до 850 гривень.

За результатами наради вирішено створити спеціальні рейдові групи, до складу яких увійдуть представники департаменту, ДАІ та Головтрансінспекції. Вже 24 червня групи розпочнуть відпрацьовувати усі мікрорайони Кіровограда, особливо у вечірні години, коли на полювання за пасажирами виїжджають переважна більшість нелегалів.

Володимир Горбатенко радить усім, хто має бажання працювати таксистом, не випробувати долю, а добровільно пройти процедуру реєстрації, отримати всі необхідні дозвільні документи і розпочати чесно заробляти хліб свій насущний.