весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/24/mopedi_reyestracija_ne_vidminjayetsja.htm
Мопеди: Реєстрація не відміняється! Як ми уже повідомляли, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 1 січня цього року запроваджується державна реєстрація мопедів.

Пройшло майже півроку, але дорогами все ще бігають мопеди без номерних знаків. А значить – не реєстровані. Чи карають їхніх власників штрафами? За роз'ясненням щодо цього та інших питань ми звернулися до інспектора відділу РЕВ ДАІ УМВС в області майора міліції ХОМУТЕНКА Віктора Івановича:

- Замовлення та виготовлення номерних знаків на вказані транспортні засоби потребують певного часу, як і підготовка водіїв, тому до 1 липня до водіїв мопедів не застосовують штрафних санкцій. Але від названої дати покарання мопедистам не уникнути.

- Як бути власникам мопедів, у яких відсутні документи на них, адже хтось придбав транспортний засіб з рук, або прийняв як подарунок?

- Це теж враховано, тож, знов таки до липня, реєстрація мопедів проводиться без документів, що підтверджують джерело їх придбання. На даний час власникам мопедів необхідно звернутися до РЕВ ДАІ за місцем їхнього проживання для оформлення відповідних документів, а саме: написання заяви на ім'я начальника ДАІ для реєстрації мопеда, огляду транспортного засобу експертами НДЕКЦ на предмет фальсифікації ідентифікаційних номерів та визначення робочого об'єму двигуна. Після цього працівниками РЕВ готується ґрунтовний висновок, на підставі якого проводиться реєстрація мопеда. Слід зазначити, що згідно Правил дорожнього руху України до мопедів відносяться транспортні засоби з робочим об'ємом двигуна до 50 куб. см.

- А не може такого бути, що хтось зареєструє на себе вкрадений мопед?

- Дані транспортні засоби, як і інші будь-які, перевірятимуться по національній базі даних викрадених транспортних засобів (база даних «Угон»), що не уможливлює реєстрацію викрадених мопедів.

- Як відбуватиметься реєстрація мопедів? Скільки це коштуватиме власникові?

-На зареєстровані мопеди видаватимуть тимчасові реєстраційні талони з безстроковим терміном дії та номерні знаки, які передбачені чинним державним стандартом для цієї категорії транспортних засобів. Вартість реєстрації мопедів включатиме в себе вартість тимчасового реєстраційного талону (46 грн), номерного знаку (23,25 грн..), послуг за огляд транспортного засобу (7 грн.), оформлення реєстраційних документів (15 грн.), комп'ютерних послуг (24 грн.). Вартість проведення експертного дослідження буде залежати від його складності.!