весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 23 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/23/u_kozhnomu_magazini_svoyi_cini.htm
У кожному магазині свої ціни. За період з 26 травня по 16 червня 2010 року, Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області здійснено перевірку низки суб'єктів господарювання на додержання державної дисципліни цін під час реалізації продовольчих товарів.

Перевіркою приватного виробничо-сервісного підприємства «Оліс-100» (м. Кіровоград) встановлено, що при формуванні роздрібної ціни на крупу гречану, застосовувалась торговельна надбавка в розмірі 16,35% до ціни, замість встановленого граничного рівня 15%. Ціна реалізації згідно нормативних документів повинна становити 3,65 грн. за 1 кг, а фактична ціна реалізації дорівнює 3,69 грн. за кг. Завищення ціни за кілограм крупи гречаної складає 0,04грн. за кілограм.

Крім того, виявлено реалізацію цукру за ціною 5,49 грн. за 1 кілограм. Вказана ціна сформована із застосуванням торговельної надбавки в розмірі 25,44% до ціни виробника - 4,06 грн. за 1 кілограм, замість встановленого граничного рівня 15% до оптової ціни виробника. Ціна реалізації згідно нормативних документів повинна становити 4,90 грн. за 1 кг цукру. Різниця в ціні реалізації підприємства і ціни згідно нормативних документів дорівнює 0,59 грн. за кілограм цукру.

Також перевищено граничний розмір торговельної надбавки 10% до оптової ціни виробника при формуванні цін на борошно пшеничне вищого ґатунку. Підприємством застосовувалась торговельна надбавка 15,33% до ціни виробника. Ціна реалізації згідно нормативних документів повинна становити 5,62 грн. за 1 кг борошна, а фактична ціна реалізації дорівнює 6,09 грн. за 1 кілограм. Завищення ціни складає 0,59 грн. за кілограм борошна.

Під час перевірки магазину ПП Овчиннікової Н.Т. (м. Кіровоград), виявлено перевищення торговельної надбавки на олію соняшникову та масло вершкове від 20,8% до 43,4% до оптово-відпускних цін виробників, замість встановленого граничного рівня – 15%. Наприклад, олія торгової марки «Розумниця» реалізовувалася за ціною 11,70 грн. за 1 літр. Ціна реалізації повинна становити 9,38 грн. за літр олії Різниця в ціні реалізації підприємця і ціни згідно нормативних документів дорівнює 2,32 за одиницю.

Перевіркою магазину ПП Школи М.Ю. (Олександрійський район) встановлено порушення чинного законодавства при формуванні роздрібних цін на ковбаси варені та масло вершкове. Зокрема, масло вершкове ТМ «Наш молочник» реалізовувалося за ціною 9,90 грн. за упаковку 0,2 кг, із торговельною надбавкою у розмірі 19,6%. Різниця в ціні реалізації підприємця і ціни згідно нормативних документів дорівнює 0,38 грн. за одиницю товару.

За матеріалами перевірки до підприємства застосовані економічні санкції.