весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/22/u_kirovogradi_perevirili_jak_zhivut.htm
У Кіровограді перевірили, як живуть діти у неблагополучних родинах. Неблагополучні сім'ї під контролем. Соцпрацівники служби у справах дітей Кіровського райвиконкому разом з міліцією перевірили, як живуть діти у неблагополучних родинах. В одному з випадків довелося навіть рятувати життя малюка, - повідомляє канал "Кіровоград".

Перша на черзі – матір – одиначка Вікторія. У неї троє дітлахів. Під пильне око соціальних служб жінка потрапила відразу, як взялася до оковитої. Після першого попередження кинула пити. Пояснює: боїться, що від неї заберуть дітей.

Представників влади Вікторія запевняє: усі гроші витрачає виключно на дітей. Доказ - серед убогого домашнього начиння красується добротний дитячий візок. Це для найменшого Сашка, якому тільки три тижні..

До своєї оселі запрошує соцпрацівників і мати трирічного Андрійка. Вона живе у тому ж районі. Її родина теж серед неблагополучних, причому на обліку із самого народження хлопчика. Умови життя дитини не назвеш ідеальними: стіни сірі від плісняви. Але мама завзято демонструє набір дитячого взуття під ліжком, одягу - у шафі та натхненно розповідає про майбутній ремонт оселі. Що хлопчик у центрі уваги дорослих і усім забезпечений запевняє нас і прабабка Марія.

Наступна адреса на Ковалівці. Тут в одному з приватних будинків мешкає двадцятидворічна Тетяна. Тринадцятого травня дівчина народила хлопчика, але показувати його лікарям відмовляється. Співробітник служб у справах дітей довго стукає у двері, а потім розмовляє з молодою мамою.

Коли нарешті камери фіксують побачене – у всіх шок. Місячний малюк потребує невідкладної медичної допомоги. Працівники служб просять горе-мати їхати до лікаря.

Що існує серйозна загроза життю дитини підтвердила і дільничний педіатр. Попередній діагноз: втрата ваги. Дитину терміново направляють на лікування до дитячої обласної лікарні.

Чи позбавлять прав цю жінку будуть вирішувати у служби у справах дітей. Але першого малюка у Тетяни відібрали ще кілька років тому за неналежне виконання материнських обов'язків. Історія повторюється. Фахівці служби кажуть: такі батьки народжують задля грошей.

Поки тривають виплати - малюки потрібні, потім легко з ними розлучаються і віддають до інтернатів.