весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/22/jaki_dosjagennja_maye_mitnicja_naperedodni.htm
Які досягення має митниця напередодні свого професійного свята?! Напередодні свого професійного свята – Дня митної служби України, який відмічається 25 червня, Кіровоградська митниця підбила підсумки своєї діяльності у напрямку забезпечення надходжень податків і зборів до державного бюджету України упродовж січня-травня 2010 року.

Однією з основних функцій митних органів при здійсненні державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності залишається фіскальна, реалізація якої дозволить створити ефективну та соціально спрямовану економіку.

Так за п'ять місяців поточного року митницею було перераховано до державного бюджету понад 139 млн. грн., що становить 107% від показника розпису доходів бюджету, встановленого Міністерством фінансів. У порівнянні з показником за аналогічний період минулого року сума перерахувань збільшилась на 51 тис.грн.

Основними факторами, що мали вплив на надходження доходів до Держбюджету, були:
- зростання у гривневому еквіваленті загального товарообігу на 58%, в тому числі збільшення обсягів оподаткованого імпорту – на 65% (податку на додану вартість – на 65% і мита - на 43%);
- збільшення обсягів поставок таких бюджетоформуючих товарів, як промислове устаткування, цукор, насіння кукурудзи для сівби, засоби захисту рослин (гербіциди, фунгіциди), олія тропічних культур, сільськогосподарська техніка та запчастини до неї, мінеральні добрива.

Протягом звітного періоду митницею також вживалися заходи, направлені на погашення податкових зобов'язань (боргів) платників податків, що виникли в результаті перевірки дотримання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності митного законодавства при здійсненні експортно-імпортних операцій. В результаті застосованих заходів з контролю за країною походження товарів економічний ефект склав 147,3 тис.грн. Коригування митної вартості та класифікації товарів забезпечили додаткові надходження в сумі понад 3 млн.грн.
Загальний зовнішньоторговельний обіг вантажів, які оформлювалися Кіровоградською митницею з початку 2010 року, складає близько 2,3 млрд.грн. проти 1,5 млрд.грн у 2009 році. Збільшення відбулося на 58% або 842 млн.грн. При цьому товарообіг експортних товарів складає 1,37 млрд.грн. (збільшення на 50%), імпортних товарів – 0,93 млрд.грн. (збільшення на 71%).

Сальдо зовнішньоторговельного балансу залишається позитивним і становить близько 440 млн.грн. Впродовж поточного року зовнішньоекономічні операції здійснювали 242 суб'єкти, що на 12% більше ніж за аналогічний період минулого року.

У сфері боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил з початку 2010 року було складено 13 протоколів про порушення митних правил на суму понад 1,4 млн.грн.

Прес-служба Кіровоградської митниці