весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/21/u_kirovogradi_ne_vistachaye_predstavnikiv.htm
У Кіровограді не вистачає представників робітничих професій! У Кіровоградському вищому професійному училищі №4 відбувся "круглий стіл" з питань пошуку шляхів співробітництва в профорієнтаційній підготовці та працевлаштуванні робітничих кадрів, - повідомляє Р.К.С. з посиланням на "Вечірню газету".

У заході взяли участь як співробітники навчального закладу, так і представники підприємств, що безпосередньо зацікавлені у підготовці робітників, зокрема кіровоградського таксомоторного парку, НВП "Радій", АТ "Інтерресурси", ЗАТ "Гідросила-груп", Кіровоградського заводу нестандартного обладнання, заводу-фірми "Ось", ТОВ КІЗ "Лезо" тощо. До участі були запрошені також кіровоградський міський голова Володимир Пузаков, заступник начальника обласного управління освіти і науки Сергій Дузь, заступник директора міськрайонного центру зайнятості Наталія Катаровська, генеральний директор організації роботодавців Кіровоградської області Олександр Саінсус.

Директор ВПТУ-4 Василь Косенко ознайомив гостей зі своїм навчальним закладом, зі спеціальностями, за якими готують тут робітників, з наявною матеріально-технічною базою. Питань до обговорення було чимало, адже сьогодні професійно-технічна освіта переживає занепад. Причини – і в загальній економічній кризі, і у непрестижності робітничих професій. З іншого боку, майже всі роботодавці в один голос говорили про величезний дефіцит кваліфікованих токарів, верстатників, зварників. Наприклад, на Кіровоградському заводі нестандартного обладнання середній вік робітників – 53 роки, по інших підприємствах він не набагато більший.

Володимир Пузаков гаряче підтримав ідею співробітництва ПТУ з роботодавцями, адже всім разом вирішувати нагальні проблеми легше, ніж поодинці. Міський голова підкреслив, що молоді робітники вкрай потрібні. Коментуючи скарги окремих роботодавців на низьку підготовку випускників професійно-технічних навчальних закладів, Володимир Тихонович нагадав, що встановлений напередодні Дня Перемоги пам'ятник "Катюша" був відновлений руками студентів машинобудівного коледжу, отже, з молоддю можна і треба працювати.

Підбиваючи підсумки, Василь Косенко зазначив, що дискусія пішла всім на користь: з'ясовано потреби всіх сторін, з огляду на які можна надалі будувати співпрацю. А закріпити її мають договори про співробітництво, які представники роботодавців отримали під час засідання.