весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/21/svjatii_vodi__chepurne_misce_popri.htm
Святій воді – чепурне місце! Попри урбанізаційні тенденції розвитку міського простору Кіровограду, у нас залишається чимало куточків, які можуть сперечатись із заповідними природними місцями. Один з них розташований зовсім поряд з однією з найнавантаженіших міських магістралей – вулицею Полтавською. Тут тоненькою смужкою в'ється Біянка, а поряд б'ють з під-землі кілька джерел. І майже не чути транспорту, хоч до проїжджої частини зовсім недалеко!

Люди з сусідніх вулиць приходять сюди по воду, говорять що вона є надзвичайно смачною і дуже корисною. А ще струмок не замерзає навіть взимку – за будь-яких умов температура води не буває нижче від 10 градусів!

Нещодавно тут з'явилась капличка, побудували купель, кабінки для переодягання. Все це завдяки монаху Серафіму. За кошти, які йому вдається заробити, придбаваються будівельні матеріали. Серафім говорить, що люди приходять сюди з 6 ранку, а на церковні свята їх кількість збільшується в багато разів. Є відвідувачі навіть з селища Нового. Серафім дійсно вважає, що вода з джерела є цілющою. Говорить, що є свідчення про значне покращення здоров'я тих, хто страждав на гіпертонію, серцеві хвороби.

Днями сюди завітав кіровоградський міський голова Володимир Пузаков. Довго радився з монахом Серафімом, говорив про те, що треба покращити в цьому місці. Зупинились на кількох напрямках роботи. По-перше – загальний благоустрій: прибрати сухі гілки з дерев та кілька зовсім сухих тополь. Прорідити треба також чагарники. Не дивлячись на велику кількість відвідувачів, територія навколо джерела зовсім не засмічена – все сміття акуратно прибирається. Відтепер тут встановлений контейнер, а централізований вивіз сміття звідси здійснюватиме КП «Універсал-2005».

Другою великою проблемою є дорога – невеличкий проїзд з вул. Полтавської має дуже крутий спуск, а пристойного дорожнього покриття тут взагалі ніколи не було. Діставатися сюди, особливо взимку, надзвичайно незручно. А на водохреща народу тут чимало. Отже, найближчим часом проїзд заасфальтують.

І, нарешті, найголовніше. Монах Серафім говорив, що минулого літа вони самі розчистили невеличку ділянку заболоченої балки і зробили для дітей пляж, адже охочих покупатись чимало, а побудована купель - дуже маленька. Тепер, завдяки міському голові, прийнято рішення - джерела позаду каплички розчистять, зроблять запруду з каменю та влаштують невеличке озерце. Володимир Тихонович пообіцяв особисто контролювати хід робіт, адже це буде ще один красивий і затишний куточок міста!

Ольга Гріднєва - для сайту "весь Кіровоград"