весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/17/u_kirovogradi_navchali_vchiteliv.htm
У Кіровограді навчали вчителів, як створювати центри євроінтеграції! Вчора у Кіровограді відбувся семінар-тренінг на тему: «Створення Кіровоградського центру євроатлантичної та європейської інтеграції та його роль в інформуванні регіональної громадськості про зовнішні пріоритети України».

Як розповіла сайту «весь Кіровоград» учасник тренінгу, вчитель Новоукраїнської школи №8 Людмила Талашкевич, захід організував та провів Інститут трансформації суспільства у співпраці із Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. В.Сухомлинського, Управлінням Головдержслужби України в Кіровоградській області та Кіровоградською міською радою за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

У заході взяли участь: керівники Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області, Кіровоградської міської ради, районних державних адміністрацій; представники Центру інформації та документації НАТО в Україні, Дипломатичної школи України при Міністерстві закордонних справ України, Інституту трансформації суспільства; викладачі і студенти вищих навчальних закладів, директори та вчителі загальноосвітніх шкіл Кіровоградської області, – загалом понад 80 осіб.

Зі вступним словом під час відкриття семінару-тренінгу виступили: Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, керівник проекту зі створення Центрів європейської та євроатлантичної інтеграції в регіонах України, Людмила Корецька, директор Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського, Світлана Ротаєнко, керівник програм Центру інформації та документації НАТО в Україні, Анатолій Бойко, начальник Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області, Валентина Пупишева, заступник Кіровоградського міського голови.

У рамках семінару були проведені дві сесії «Національна безпека України: вибір оптимальної моделі» та «Регіональні центри європейської та євроатлантичної інтеграції – ефективний механізм інформування регіональної громадськості про євроінтеграційні перспективи України». Після доповідей експертів відбулася відкрита конструктивна дискусія, під час якої всі бажаючі мали змогу висловити різні точки зору щодо вибору Україною оптимальної моделі національної безпеки.

По закінченні семінару відбувся тренінг на тему: «Сучасні форми і засоби інформаційної діяльності з європейської та євроатлантичної тематики», який провела: Олена Арутюнян, сертифікований тренер з європейської освіти, директор Кіровоградської філії Київського міжнародного університету, вчитель вищої категорії, магістр управління навчальним закладом (м. Кіровоград)

Під час семінару-тренінгу наголошувалося на необхідності посилення інформаційно-просвітницької роботи з роз'яснення можливих моделей національної безпеки України, а також сутності європейської та євроатлантичної інтеграції; відзначалося, що громадяни України мають самостійно приймати рішення щодо вибору найбільш оптимальної системи захисту національних інтересів.

За результатами заходу прийнято рішення про створення Кіровоградського центру євроатлантичної та європейської інтеграції, формування мережі філіалів Центру в містах області, створення молодіжного клубу «Дебати», підготовку тренерів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також про відкриття спеціалізованих кабінетів у загальноосвітніх закладах Кіровограда.

Кіровоградський центр євроатлантичної та європейської інтеграції – це 16-й Центр європейської та євроатлантичної інтеграції, утворений Інститутом трансформації суспільства в регіонах України за розробленою ним Моделлю

Серед учасників заходу було проведено анкетування з питань геополітичного вибору України. Матеріали семінару-тренінгу будуть надруковані в науковому журналі «Економічний часопис-ХХІ» та місцевих засобах масової інформації, а також розміщені на сайті www.soskin.info