весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/17/silski_shkoli_reorganizovuvatimut.htm
Сільські школи реорганізовуватимуть. Цілком імовірно, що вітчизняні учні таки повернуться до одинадцятирічної системи навчання. На найближчій сесії Верховної ради України депутати розглянуть питання доцільності 12-тирічки у школах. А от в системі освіти області інновації будуть точно. Новий навчальний рік деяким кіровоградським школярам доведеться починати вже в новому навчальному закладі. По області пройде чергова хвиля реорганізації сільських шкіл, - повідомляє канал "Кіровоград".

22-ві сільські школи до початку наступного навчального року доведеться реорганізувати. 16-ть з них змінять свій статус. Інші й зовсім призупинять свою діяльність. Причина проста, каже начальник обласного управління освіти Ельза Лещенко – дітей у класах замало. Доцільніше згрупувати їх на базі одного навчального закладу. Тут враховуються і якість освіти, і, звісно, економічний бік питання.

Минулого навчального року Букварську школу Олександрівського району відвідувало чотирнадцять учнів. Восени перший дзвоник збере до класів ще менше дітей, говорить директор. Така проблема характерна й для сусідніх сіл. Крім того, не всім вчителям вдалося працевлаштуватись за професією після попередньої реорганізації школи.

Малеча, якій доведеться з вересня змінити звичний для себе мікроклімат, до цього ставиться насторожено.

Без захвату зустріли новину про реорганізацію навчального закладу й більшість батьків. Олена, яка має трьох дітей шкільного віку, стурбована цим не на жарт.

Тим часом Ельза Лещенко радить і громаді, й педколективу шкіл, які підлягають реорганізації, поставитись до цього з розумінням. Такі зміни дозволять не розпорошувати бюджетні гроші, а спрямувати їх на поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Зараз уже вирішується питання транспорту для підвозу дітей.

Відповідно до нормативно правових актів мінімально-допустима кількість учнів у класах – 5ть чоловік.