весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/16/osvitjanskii_galuzi_kirovogradshini.htm
Освітянській галузі Кіровоградщини не вистачає коштів. Під керівництвом начальника управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації Ельзи Лещенко відбулося розширене засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

У засіданні колегії взяли участь начальники районних та міських відділів (управлінь) освіти, директори професійно-технічних навчальних закладів області, шкіл-інтернатів обласного підпорядкування та директори позашкільних закладів.

Розпочалося засідання із урочистого нагородження переможців спартакіади із фізичної культури і спорту, що проводилася серед учнів загальноосвітніх шкіл області. Спартакіада із одинадцяти видів спорту проводилася у березні-травні поточного року, у якій взяли участь близько двох тисяч школярів. Перемогу виборола команда із Кіровограда, друге місце за Олександрівським районом, «бронзу» здобула команда із Долинського району.

Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Сергій Дузь поінформував учасників засідання про результати аудиту ефективного використання коштів Державного бюджету, виділених на підготовку кадрів у професійно-технічні заклади. За результатами аудиту виявлено низку проблемних питань, що стосувалися недосконалої законодавчо-нормативної бази щодо формування державного замовлення, забезпечення випускників першим робочим місцем, укладання угод на підготовку робітничих кадрів, відсутності фінансування капітальних видатків, протиріччя нормативному та законодавчому забезпеченню діяльності закладів профтехосвіти.

За словами Сергія Дузя, у 2010 році професійно-технічні навчальні заклади області, які виконують державне замовлення, при потребі фінансування у сумі 108 млн. 234 тис. грн. із загального фонду отримали 81 млн. 065 тис. грн., що складає всього 74%. Така ситуація змушує навчальні заклади задіювати кошти спеціальних фондів, що передбачені на розвиток матеріально-технічної бази та соціально-побутової інфраструктури навчального закладу.

Під час засідання було також проаналізовано стан виконання обласної цільової програми «Обдарована молодь Кіровоградщини» на 2008-2010 роки, результати комплексного вивчення діяльності відділів освіти Знам'янської та Компаніївської райдержадміністрацій.