весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/16/chi_mozhna_prodati_avtomobil_sho.htm
Чи можна продати автомобіль, що визнаний як гуманітарна допомога? Наказом Держмитслужби України від 03.06.2010 № 569 надано узагальнююче податкове роз'яснення щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) при відчуженні автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, - повідомляє прес-служба Кіровоградської митниці.

Зокрема, ст.11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» встановлено: якщо інвалід, дитина-інвалід користувались більше 10 років автомобілем, визнаним гуманітарною допомогою та був наданий органами праці та соціального захисту населення, то такий автомобіль може бути безкоштовно переданий у власність інваліда або, у випадку його смерті, членам його сім'ї.

Однак, якщо інвалід користувався таким автомобілем менше 10 років, то авто може бути передано у власність інваліду або одному із членів сім'ї за умови сплати податків та зборів, діючих на день митного оформлення автомобіля.

У разі несплати обов'язкових платежів автомобіль повертається органам праці та соціального захисту населення, що залишаються власниками таких транспортних засобів, поки ними керують інваліди, які отримали їх безоплатно.

У випадку перереєстрації транспортного засобу на члена сім'ї, який не є інвалідом та на час смерті інваліда-власника автомобіля проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда, у разі користування автомобілем менше 10 років потрібно звернутись до митного органу, що здійснив митне оформлення даного автомобіля, для сплати необхідних митних платежів.