весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/15/z_lipnja_pensioneri_pochnut_otrimuvati.htm
З липня пенсіонери почнуть отримувати пенсію в нових розмірах. Про роботу головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за січень-травень 2010 року щодо фінансування виплати пенсій та завдання щодо забезпечення надходжень до бюджету Фонду поінформувала під час щопонеділкової наради його керівник Людмила Поліщук, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Вона зазначила, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2010 рік», органи пенсійного фонду здійснили усі перерахунки пенсій відповідно до прожиткового мінімуму (з 1 січня і з 1 квітня), забезпечують стабільне і своєчасне фінансування цих виплат, згідно із календарним графіком. Зокрема, вчасно профінансовано пенсію за січень-травень, в червні профінансують пенсії із доплатами за березень і квітень, а з липня пенсіонери почнуть отримувати пенсію в нових розмірах.

Людмила Поліщук поінформувала, що виплату пенсій з урахуванням підвищень забезпечено понад 305 тисячам пенсіонерів.

Загальна сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати склала 1 569,8 млн. грн., що на 194,1 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. За її словами, забезпеченість власними коштами на виплату пенсій по області становить 44,7%.

Як зазначила керівник Пенсійного фонду в області, основним надходженням до пенсійного фонду є відрахування від фонду оплати праці, які в загальній структурі надходжень складають 96,2%.

За січень-травень поточного року з усіх джерел фінансування до Фонду надійшло 1 млрд. 547 млн. 7 тис. грн. Власні надходження склали 702,0 млн. грн., (на 109,8 млн. грн. більше, порівняно з відповідним періодом минулого року), а це 96,7% від запланованих показників. Причиною такої ситуації стало недоотримання коштів від фонду оплати праці, заборгованість по заробітній платі, і недоїмка, що зросла з початку року на 5,8 млн.грн.

Людмила Поліщук озвучила також низку проблем, через які не у повній мірі вдається забезпечити надходження до бюджету Фонду. Вона зазначила, що майже на всіх територіях, в окремих підприємствах не дотримуються Закону України «Про оплату праці». Зокрема, 25% найманих працівників області отримують заробітну плату, меншу від мінімально встановленого розміру.

Серед значних чинників, що стримують надходження до бюджету Фонду, Людмила Поліщук назвала непогашення та нарощення боргів із заробітної плати. Левову частку зарплатних боргів наростили підприємства вугільної галузі області, які, збільшуючи заборгованість із заробітної плати, збільшують заборгованість до бюджету Пенсійного фонду.

Людмила Поліщук відзначила, що з початку року вдалося зменшити кількість підприємств-боржників перед пенсійним фондом - із 580 до 550.