весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/15/voseni_v_ukrayini_rizko_podorozhchayut.htm
Восени в Україні різко подорожчають харчі. Він нагадав, що певне зниження цін «вже відбулося», і саме на цьому рівні будуть триматися ціни протягом літа. А з осені зіграє фактор зростання цін на ціноформуючих ринках, – стверджує експерт, - пише vip.volyn.ua.

«Оскільки основні ціноформуючі ринки показали зростання цін – ринки енергоресурсів, - то це потягне за собою підвищення транспортних послуг. А транспортні послуги, наприклад, складають більшу частину собівартості всієї продукції. І це, у свою чергу, потягне за собою підвищення цін перш за все на продукти харчування», - зазначив Новак.

На запитання, які саме продукти харчування подорожчають у першу чергу, експерт відповіді не дав. На його думку, «це залежатиме від двох чинників». «Перший чинник – це на яких продуктах харчування держава буде займатися субсидіюванням, і другий – це імпорт. Тобто які продукти та в яких об'ємах будуть завозитись на ринок України. Це спрогнозувати досить важко, оскільки це залежить від політики уряду конкретно на даних ринках продуктів харчування», - повідомив Новак.

Відзначимо, що за рік в Україні найбільше зросли ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби, бензин, продукти харчування, комунальні послуги та медицину.