весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/14/vidkritii_grantovii_konkurs_posilennja.htm
ВІДКРИТИЙ ГРАНТОВИЙ КОНКУРС «ПОСИЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНИХ ЗМІ В УКРАЇНІ». Проект Інтерньюз Нетворк «Посилення незалежних ЗМІ в Україні» («У-Медіа») оголошує відкритий грантовий конкурс на постійно діючій основі. В конкурсі можуть брати участь національні й регіональні медіа компанії, недержавні медіа організації, організації громадянського суспільства, дослідницькі та навчальні заклади, неприбуткові організації з медіа права та інші неприбуткові організації, що працюватимуть задля покращення медіа сектору в Україні з урахуванням цілей та критеріїв, що викладені нижче.

Подані проекти мають відповідати таким цілям: Медіа виконують роль спостерігача у суспільстві й надають громадянам корисні, надійні й об'єктивні новини та інформацію; Українське медіа законодавство наближується до Європейських стандартів.

Інтерньюз Нетворк запрошує до подання заявок на виконання наступних видів діяльності:
· Створення та розповсюдження медіа контенту – друковані, електронні або он-лайн медіа - новини та інформація про економічні, соціальні, культурні та інші питання, що стосуються або впливають на якість життя українців. Контент має відповідати професійним журналістським та етичним стандартам, а також має бути об'єктивним й містити різні точки зору.

· Розбудова каналів розповсюдження інформації заради підвищення рівня медіа грамотності населення України. Може включати таки види діяльності, як розвиток (зростання) існуючих ЗМІ, започаткування веб сайтів, прес-клуби, розвиток мереж телевізійних та радіо станцій, відкриті обговорення проблем медіа, круглі столи/семінари для ЗМІ та представників неурядових організацій, проведення медіа моніторингу тощо.

· Навчання з конвергентних та нових медіа, створення веб сайтів існуючих традиційних медіа організацій з метою розширення аудиторії та запровадження інтерактивного діалогу з аудиторією шляхом створення та вдосконалення веб сайтів, а також адаптації існуючого контенту для користування більшою кількістю громадян за допомогою мережі Інтернет. Проектні заявки мають містити аналіз та оцінки, які продемонструють, яким чином збільшиться аудиторія, і покажуть можливості для зворотного зв'язку та створення нового контенту самим користувачем.

· Гендерні аспекти в розвитку ЗМІ – моніторинг гендерних питань в українських медіа (особливо питання статусу жінки в електронних ЗМІ); сприяння загальній обізнаності щодо непропорційності, що стосується ролі чоловіків і жінок, та висвітлення ролі чоловіків та жінок у друкованих та інших ЗМІ, щоб привернути увагу медіа галузі та громадськості до цього питання.

· Навчальні програми - допомога журналістам стати більш досвідченими в спеціальній тематиці та розвинути навички створення високоякісного контенту для широкої аудиторії. Теми таких програм можуть бути різними: економічний розвиток, бізнес, сільське господарство, туризм, земельні питання, судова діяльність, культура, релігія тощо. Заохочуються тренінги зі стандартів професійної журналістики та етики, на яких будуть проаналізовані причини та випадки недотримання журналістами етичних стандартів. До проведення навчальних програм будуть запрошені національні та регіональні медіа НУО. Однією з головних тем для недержавних громадських організацій буде їх роль громадського спостерігача та моніторинг порушень етичних та інших журналістських стандартів. Заявки повинні містити детальну інформацію про кількість журналістів, що братимуть участь у тренінгах, ЗМІ та регіони (географічний розподіл), які вони представлятимуть, а також плани навчальних програм й опис кваліфікації тренерів.

· Програми обміну та/або прес-тури для журналістів або засобів масової інформації з різних регіонів України. Результатом таких обмінів/прес турів має бути створення інформаційних матеріалів для цільових аудиторій, а також передача інформації на спільні теми між у всі регіони України. Інтерньюз Нетворк заохочує організації громадянського суспільства та медіа організації подавати спільні заявки на програми обміну.

· Інноваційні ідеї, які покращать якість медіа середовища в Україні та якість інформації про ЗМІ для громадськості. Запрошуємо подавати цікаві та привабливі проекти, які стосуються цієї теми і навчать громадян оцінювати ЗМІ щодо якості та незалежності (медіа грамотність) у формі інформаційних кампаній, громадських (публічних) заходів, молодіжних та студентських проектів.

Інтерньюз Нетворк надасть грант у розмірі
до 25 000 доларів США на період до 12 місяців.


Заявки потрібно надсилати на електронну адресу umedia@internews.org. Розгляд заявок відбуватиметься регулярно і може тривати протягом місяця від дати подання. Інтерньюз звертатиметься до вашої організації у разі виникнення додаткових запитань з приводу поданої заявки!