весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/14/oleksandr_danuca_pro_novu_partiyu.htm
Олександр Дануца: про нову партію, «зачистку міста» і плітки! Інтерв'ю один із найрейтинговіших кіровоградських політиків Олександр Дануца, призначив нам на літньому майданчику нового ресторану «Primo Violino». Там, власне, він нас і чекав зі склянкою холодного чаю та журналом Forbes, на обкладинку якого був винесений заголовок «Лучшие города для бизнеса». Нашу розмову ми й почали з ресторанної тематики…

«весь Кіровоград»: Цей ресторан належить відомій в місті родині підприємців, яка симпатизує одній з політичних сил. Обираючи місце для відпочинку ти керуєшся політичними уподобаннями?

0О.Дануца: 0 Ні, звичайно. Наприклад, цей майданчик, безумовно, найкращий в місті в цьому спекотному сезоні. І ще тут готують чудовий холодний лаймовий чай і політика тут абсолютно ні до чого.

«весь Кіровоград»: Але ми тебе запитуватимемо переважно про політику. І почнемо здалеку. Як ти оцінюєш перші «сто днів» керування країною Януковичем?

О.Дануца: Знаєш, я маю давнє переконання, що будь-який новий керівник має безумовне право на дві речі: сформувати власну команду, як йому забажається та отримати певний час для реалізації своєї політики. Тому докладно коментувати Януковича треба трохи згодом. Зрозуміло, що мені не подобається поява в команді президента такого антиукраїнського політика, як Дмитро Табачник, але ще більше мене непокоять дії по згортанню демократичних процесів, які розпочала нова влада. Поява цензури в ЗМІ, розгін та блокування мирних зібрань, переформатування судової гілки влади і таке інше. І це, безумовно, той випадок, коли мають спрацювати традиційні «запобіжники» громадянського суспільства. Найголовніше сьогодні, це не мовчати. Дозволю собі зацитувати популярну останнім часом фразу відомого борця з нацизмом Мартіна Німьоллера «У Німеччині вони спочатку прийшли за комуністами, але я не сказав нічого, тому що не був комуністом. Потім вони прийшли за євреями, але я промовчав, тому що не був євреєм... Потім вони прийшли за членами профспілки, але я не був членом профспілки і не сказав нічого. Потім прийшли за католиками, але я, будучи протестантом, не сказав нічого. А коли вони прийшли за мною – за мене вже не було кому заступитися. У декого з оточення нового президента є велика спокуса побудувати в Україні аналог «путінського режиму». Якраз і задача громадянського суспільства відбити охоту до таких бажань...

Все інтерв'ю читайте тут!