весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/10/selu_dikivka_ne_vistachaye_dlja_shfstja.htm
Селу Диківка не вистачає для щfстя 180 тисяч гривень і 8 метрів труби. «Скільки потрібно для щастя?», - відповідь на це питання у кожного своя. Однак, у селі Диківка, що в Знам'янському районі місцеві жителі на нього відповідають усі як один – «вісім метрів труби» і 180-т тисяч гриввень. Саме стільки не вистачає населеному пункту для появи у ньому газу, - повідомляє канал "Кіровоград".

Роботи по спорудженню усіх комунікацій тут розпочалися ще у 90-тих роках і вже виконані на 85 відсотків. Однак, довести справу до кінця не можуть й до нині. В обласному управлінні капітального будівництва головною причиною, яка стоїть на заваді завершення споруджувальних робіт, називають брак коштів. Однак в сільській раді, чиновникам з області не вірять і стверджують, що мають для цього усі підстави. Суперечки між двома гілками влади вже дійшли і до конфліктів. Розібратися у ситуації спробувала наша знімальна група.
Дід Іван у Диківці мешкає усе своє життя. Каже газу не бачив від народження. Обіцянок же від влади про появу блакитного вогника чув вдосталь. Однак не вірить, а за свої 60-т з лишком років вже встиг винайти чимало альтернативних джерел палива. Один з них, це приготування їжі за допомогою коров'ячих кизяків.

Таких рецептів по Диківці можна назбирати чимало. Нині тут мешкає майже півтори тисячі людей. Дрова чи скраплений газ тут купують рідко, бо дорого.

Сільський голова Диківки, коли почула про приїзд знімальної групи зраділа, каже їхньою проблемою вже давно ніхто не цікавився. Останній раз, за добудову газопроводу бралися три роки тому. Однак до кінця справу так і не довели. Жінка в розпачі. Адже кількість витрачених державних коштів вже вимірюється сотнями тисяч. Аби все завершити не вистачає ще 180-т тисяч.

Окрім усього сільський голова має чимало претензій до підрядчиків, які споруджували газопровід. Серед них фірма «Темп». На одній з ділянок вони забули прокласти вісім метрів труби, а на іншій, хоч і проклали, однак не зарити і, зрештою, комунікації хтось викрав. Довести ж вину горезвісних виконавців робіт сільська рада не може. Фірми «Темп» вже не існує.

Контроль же за виконанням усіх будівельних робіт, за словами сільського голови, здійснювався обласним управлінням капітального будівництва. Тому усі питання, щодо неякісної роботи підрядчиків задавали їм. Відповідей не отримали й до нині.

В обласному управлінні капітального будівництва усі звинувачення на свою адресу відкидають і стверджують, недобудований газопровід на баланс їм передали лише у 2008-мому році. Усе, що відбувалося до цього не їх діло. До діалогу ж з селом начальник управління готовий у будь-який момент. Однак стверджує, що до нього не зверталися.

Вирішити ж проблему пропонує коштами районного бюджету. Адже у столиці кошторис на добудову проблемних об'єктів ще не ухвалили.