весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/10/doshkilnjata_iz_zolotogo_klyuchika.htm
Дошкільнята із «Золотого ключика» відвідали Кінологічний центр. Службові собаки – це гарна підмога міліціонерам у розкритті злочинів, виявленні наркотиків та нелегальної зброї, охороні громадського порядку. У Кінологічному центрі при УМВС України в Кіровоградській області несуть службу більше 20 чотирилапих правоохоронців різних порід, повідомляє ВЗГ УМВС України в Кіровоградській області.

Всі свої вміння і навички разом із кінологами вони продемонстрували 30 вихованцям відомчого дошкільно-виховного закладу «Золотий ключик». Малеча, затамувавши подих, слідкувала за тим, як вправно на спеціальному майданчику чотирилапі виконували команди міліціонерів, долали перешкоди, затримували зловмисників. Втім, аби собака стала справжнім помічником правоохоронця, кінологу необхідно дресирувати її не один місяць.

Зазвичай, у Кінологічному центрі собак починають дресирувати із п'ятимісячного віку. Кінологи розповідають, що готують хвостатих міліціонерів за перевіреними роками програмами дресирувань: загальний, спеціальний курс дресирування та захисно-караульна служба. Після 5 місяців навчань службову собаку можна долучати до патрулювання вулиць міста. Втім для підготовки універсальної службово-розшукової собаки необхідно набагато більше часу, мінімум рік.

Правоохоронці зауважують, що основою Кінологічного центру є німецькі вівчарки, вони гарно піддаються дресируванню та працюють фактично за всіма напрямками, до речі, слід зловмисника вони беруть навіть через 8 годин після скоєння злочину. Щоправда, усі породи собак, що мешкають у центрі, а саме: лабрадори, кокер-спаніелі, середньоазіатські та німецькі вівчарки, ротвейлери, такси мають здібності до міліцейської служби. Наприклад, спаніелі найкращі пошуковці наркотиків та вибухових речовин, ротвейлерам немає рівних в антитерористичній справі, вони ще й добрі в службово-розшуковій діяльності.

- А от від лабрадорів кінологи взагалі в захваті, - зізнається начальник Кінологічного центру УМВС України в області Ігор Стасюк. Річ у тім, що лабрадори навіть здібніші за німецьких вівчарок, підводить їх лише надмірна доброта, яка стоїть на заваді затриманню злочинців.
По закінченню невеличкої презентації працівниками центру здібностей міліцейських собак, діти й самі намагалися спробувати себе у ролі маленьких кінологів, дехто з малят навіть потоваришував з помічниками правоохоронців. Відтак, майже в один голос вихованці «Золотого ключика» пообіцяли працівникам Кінологічного центру навідувати своїх нових улюбленців.