весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 червня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/6/1/v_hodi_operaciyi_byudzhet_vijavleno.htm
В ході операції «Бюджет» виявлено факт ухилення від сплати податків на 5,2 мільйони. Постійний контроль за підприємницькою діяльністю юридичних осіб Кіровоградщини, здійснюваний податковою службою регіону, допоміг виявити масштабне ухилення від сплати податків. В ході перевірки одного з великих платників податків встановлено, що виконуючи роботи за бюджетний рахунок, підприємство отримувало податкову вигоду, завищуючи свої валові витрати та податковий кредит в 2009 році. Реалізувалось це завищення досить простим способом – посадові особи підприємства безпідставно включали до їх складу вартість матеріалів, які начебто поставлялись іншими підприємствами. Хоча фактично ці поставки здійснювались не могли з простої причини – господарську діяльність ці підприємства не вели. Крім того, факт отримання товарів (на загальну суму близько 7,1 млн. грн.) не підтверджується належним чином оформленими первинними документами щодо їх транспортування, приймання, подальшого використання в господарській діяльності. Всі вони або відсутні взагалі, або складені з порушеннями вимог щодо їх складання.

Податківці констатували – підприємство, використовуючи бюджетні кошти, заволоділо майном держави, ігноруючи обов'язок зі сплати податків. Як наслідок, підприємству донараховано податків разом зі штрафними санкціями на загальну суму 5,2 млн. грн.

Відносно посадових осіб гіпотетичних постачальників податковою міліцією ДПА в Кіровоградській області проведено досудове слідство. Кримінальна справа з обвинувальними висновками направлена на розгляд до суду.

На даний час матеріали перевірки передані до підрозділу податкової міліції ДПА у Кіровоградській області для вирішення питання, щодо притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб підприємства відповідно до ст. 212 Кримінального кодексу України, - повідомляє управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Кіровоградській області.