весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/7/kirovogradski_magazini_prodayut.htm
Кіровоградські магазини продають продукти за завищеними цінами. З 21 квітня 2010 року державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області проведено низку перевірок додержання державної дисципліни цін під час реалізації суб'єктами господарювання продовольчих товарів, де виявлені порушення. За матеріалами перевірок застосовані економічні санкції в сумі 0,6 тис. грн., попереджено обрахування споживачів в розрахунку на рік на суму 309,6 тис. грн., до адміністративної відповідальності притягнуто 1 посадову особу на суму 0,1 тис. грн. Надіслані приписи про усунення порушень.

Перевіркою магазину «Продукти» приватного підприємця Кондратенка Л.М. (м. Кіровоград) встановлено реалізацію молока жирністю 2,5% торгових марок «Українське» та «Щодня»; сметани жирністю 15% і 20% торгових марок «Кремез» і «Щодня»; масла вершкового жирністю 72,5% торгових марок «Щодня», «Формула смаку», «Наш молочник»; олії торгових марок «Сонола», «Олейна», «Лагода», «Орія», із застосуванням торговельних надбавок до ціни виробника в розмірах від 19,1 % до 32,9% до ціни посередника з перевищенням граничного рівня 15% до оптової ціни виробника.

Під час перевірки приватного підприємства «Торговий дім Андріївський - плюс» (м. Кіровоград) встановлено, що реалізація борошна пшеничного вищого ґатунку здійснювалась із застосуванням торговельних надбавок від 10,8% до 15,6% до оптової ціни виробника з перевищенням граничного рівня 10%. Макаронні вироби, олія торгових марок «Сонола», «Кум», крупа гречана «Сто пудів» реалізувались із застосуванням торговельних надбавок від 17,1% до 22,9% до ціни посередника замість встановленого граничного рівня 15% до оптової ціни виробника.

Перевіркою магазину «Меліса» приватного підприємця Шевченко Г.І. (м. Кіровоград) виявлено завищення граничного рівня торговельної надбавки 15% до ціни виробника під час реалізації олії торгової марки «Олейна». Застосований рівень торговельної надбавки дорівнює 35,4%.

Перевіркою магазину «Авіатор» приватного підприємця Данільченко О.О. (м. Кіровоград) виявлено завищення граничного рівня торговельної надбавки 15% до оптової ціни виробника при реалізації олії торгової марки «Олейна» та «Розумниця» Підприємцем застосовані торговельні надбавки в розмірах відповідно 19,4% і 23,7% до цін посередників.