весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/7/kirovogradci_vshanuvali_pamjat.htm
Кіровоградці вшанували пам'ять Героя Радянського Союзу Дмитра Семенова. У Кіровограді з нагоди 65-річчя Великої Перемоги відкрита меморіальна дошка Герою Радянського Союзу Дмитру Івановичу Семенову на фасаді будинку по вулиці 50 років Жовтня, 24-а, де жив ветеран, - пише kr-rada.gov.ua.

В урочистостях вшанування пам'яті Героя взяли участь директор гуманітарного департаменту міської ради – заступник міського голови Валентина Пупишева, заступник голови міської ради Організації ветеранів України Микола Цибульський, дочка Дмитра Семенова Майя Маломуж, ветерани, учні кіровоградських шкіл, громадськість міста.

Довіково: Дмитро Іванович Семенов народився у Новгородці 21 жовтня 1913 року. Війну розпочав у Білорусії, воював на Дону і в Донбасі, під Житомиром і Львовом. У жовтні 1944 року здійснив подвиг на Дунаї. Дивізіон майора Семенова форсував ріку поблизу Будапешта і закріпився на її правому березі. У найкритичніший момент бою, коли переважаючий у силах ворог прагнув оточити і знищити десант, командир ракетою послав сигнал на лівий берег: «Викликаю вогонь на себе!» Артилеристи дивізіону спрямували гармати на вказану майором ціль. Атака ворога захлинулась, плацдарм десантники утримали. Дмитру Семенову та вісьмом його товаришам, які вийшли живими з того пекла, було присвоєно почесне звання Героїв Радянського Союзу.
Дмитро Семенов — учасник Параду Перемоги. Він крокував у зведеному полку прапороносців — Героїв Радянського Союзу 3-го Українського фронту. Йому випала честь пронести прапор 99-ї двічі орденоносної дивізії.

Після війни Герой оселився у Кіровограді, довгі роки працював начальником будівельно-монтажного управління «Кіровоградводбуд», став заслуженим меліоратором України.

Рішенням сімнадцятої сесії четвертого скликання Кіровоградської міської ради від 6 вересня 2005 року Дмитру Івановичу присвоєно звання «Почесний громадянин м. Кіровограда».

Помер Д.І.Семенов 6 травня 2006 року, похований у Кіровограді.