весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 31 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/31/narod_proti_cenzuri_u_pjatnicyu.htm
Народ проти цензури! У п'ятницю, 28 травня, біля Адміністрації Президента України (вул. Банкова, зі сторони вул. Інститутської) близько 500 активістів громадських організації, що входять до обєднання «Праве Діло» провели пікетування на захист свободи слова, свободи мирних зборів та свободи переконань Адміністрації Президента України, Міністерства внутрішніх справ України, Кабінету Міністрів України. Перед початком акції протесту біля Адміністрації Президента України відбулося символічне поховання трьох вищезгаданих свобод, - повідомляє інформаційний центр об'єднання громадських організацій «Праве діло».

Під час церемонії ведучий зачитував відповідні конституційні норми що стосуються свободи слова, зборів та переконань і вкладав в стилізовані труни з відповідними написами та залишили біля Адміністрації.

Виступаючі на акції протесту координатор об'єднання громадських організацій «Праве діло» Олег Вітович, керівник правозахисної громадської організації «Європейська хвиля» Олександр Мартинчук та інші оголосили вимоги кількох медіа-профспілок та громадського руху «Без цензури», озвучили вимоги Української Гельсінської Спілки з прав людини та Інституту «Республіка» щодо припинення практики цензури та необґрунтованих незаконних дій органів МВС стосовно реалізації конституційних прав громадян на мирні збори.

Зокрема, Олег Вітович зазначив, що сьогодні рівень свідомості суспільства дещо інший ніж, наприклад, восени 2004 року і громадськість вже не буде спокійно спостерігати за спробами ущемлення їх особистих прав та національних прав українського народу.

Закінчилась акція протесту зустріччю організаторів з представниками Секретаріату Кабінету Міністрів України, під час якої було висунуто вимогу негайного відкликання доручення Кабінету Міністрів до КМДА з вимогою заборони масових заходів біля органів державної влади України.

Найбільше обурення учасників акції протесту викликала інформація про необґрунтовані затримання міліцією кільканадцяти активістів, що намагались взяти участь у пікетуванні та вже звичними у практиці нової влади так званими «профілактичними» бесідами.