весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/28/kirovogradskim_sobakam_hochut_vidati.htm
Кіровоградським собакам хочуть видати паспорти та заборонити гавкати. У Кіровограді всім собакам хочуть видати паспорти та заборонити гавкати після 22-ої. А за непослух – штраф до півтори тисячі гривень. У такий спосіб міська влада намагається привчити власників чотириногих тварин не тільки відповідально ставитись до своїх улюбленців, а й попередити збільшення безпритульних тварин. Нові правила утримання вже готують до ухвалення, - повідомляє канал "Кіровоград".

Цей собака порушник, бо він гавкає після 22-ої, - приблизно так можна перефразувати витяг із нових правил утримання домашніх тварин, власники яких не розуміють, як можна заборонити чотириногим улюбленцям те, що дано природою.

Однак міська влада впевнена, що можна. Вчилися на досвіді європейських колег. Ті собак вже дисциплінували. Черга за українськими. Для початку чотириногим видадуть паспорти.

За паспортами – обов'язкові планові перевірки у ветеринара, а також заборона на несанкціоноване розмноження тварин. Окрім усього, власників собак планують навчити ще й правильно вигулювати своїх улюбленців.

За дотриманням усіх правил слідкуватимуть як правоохоронні органи, так і спеціальні служби міськради. Однак вже сьогодні ті зіткнулися з проблемою. Заборонити собакам гавкати після 22-ої, задля спокою сусідів, буде важко. Такий пункт у правилах зазначений серед першочергових норм утримання. Те, що вдасться поставити табу на гавкання не вірять і пересічні кіровоградці.

Нові правила стосуються і котів. Однак тим пощастило більше. Вони не гавкають.

Тим часом, ініціативи міськради підтримують і в місцевій організацій захисту тварин. Адже низка положень у нормах утримання чотириногих улюбленців дозволить не тільки дисциплінувати їх власників, а й попередити появу бездомних котів та собак.

Самі ж власники тварин, проти правил не заперечують, однак для початку пропонують владі подбати про організацію місць вигулу собак, яких у Кіровограді майже не має.

Так чи інакше, нові правила міськрада планує ухвалити вже в червні. Обов'язково обіцяють подбати і про облаштування місць для вигулу домашніх тварин, а чотириногим безхатченкам нарешті збудують притулок.