весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/27/ponad_simsot_porushen_vijavili_podatkivci.htm
Понад сімсот порушень виявили податківці у сфері працевлаштування! Податок з доходів фізичних осіб – одне із основних джерел наповнення місцевого бюджету. Добре розуміючи, що додаткові кошти як повітря потрібні місцевим громадам для стабілізації ситуації в соціально-економічному становищі, податківці наполегливо борються з виплатою зарплатні в «конвертах».

Адже добре відомо, що внаслідок цього прикрого явища місцеві бюджети недоотримують значні суми коштів. Для того, аби виявити факти виплати зарплатні в «конвертах» та використання не облікованої робочої сили, податківці у складі робочої групи, до якої входять також представники інших правоохоронних та контролюючих органів, беруть участь у перевірках підприємств різних форм власності. Про це повідомляє відділ масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Кіровоградській області.

Так, в результаті перевірки діяльності торгових об'єктів на території скверу «Центральний» було з'ясовано – один із приватних підприємців використовував працю 6 найманих осіб без належного документального оформлення. Зрозуміло, й належні суми податку з доходів фізичних осіб до бюджету не перераховував.

Перевіркою іншого приватного підприємця, яка здійснює роздрібну торгівлю продовольчою групою товарів, встановлено використання 3 найманих працівників без належного оформлення трудових відносин. До речі, проведений податківцями аналіз довів – переважна більшість порушень трудового та податкового законодавства допускається в сфері роздрібної торгівлі та побутового обслуговування населення.

Взагалі з початку року в результаті контрольно-перевірочної роботи співробітники податкової служби області встановили 753 факти порушення при використанні роботи найманих працівників. В результаті вжитих заходів до місцевих бюджетів додатково сплачено 79,1 тис. грн. податків.