весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/27/na_kirovogradshini_vidznachili_richnicyu.htm
На Кіровоградщині відзначили річницю видатного хлібороба Олександра Гіталова. Сьогодні у селі Комишувате Новоукраїнського району відбулися урочистості з нагоди 95-ї річниці з дня народження відомого на всю Україну та за її межами новатора сільськогосподарського виробництва, двічі Героя Соціалістичної праці Олександра Гіталова. Головною подією стало вручення обласної премії імені славетного сина Кіровоградщини, - повідомляє канал "Кіровоград".

Розпочалися урочистості на подвір'ї тракторної бригади, яку довгий час очолював видатний хлібороб. Гостей зустрічали хлібом-сіллю, після чого всі разом поклали квіти до меморіальної дошки Олександру Гіталову, встановленої на Будинку механізатора. Основна ж частина урочистостей проходила біля Комишуватського музею трудової слави. Тут відзначили цьогорічних лауреатів обласної премії імені Гіталова, якою нагороджуються працівники агропромислової галузі за вагомий внесок у підвищення ефективності сільгоспвиробництва та впровадження сучасних технологій. Переможцями у номінаціях «кращий тракторист» та «кращий керівник агроформування» стали відповідно тракторист СТОВ «Зоря» Долинського району Олександр Прилуцький та голова фермерського господарства «Омельяненко» Новоукраїнського району Сергій Омельяненко. Вони отримали почесні відзнаки «Степовий орел», нагрудні знаки та грошові премії.

Популярність обласної премії імені Гіталова серед працівників аграрної галузі з кожним роком все більше зростає. Тож пристуній на урочистостях заступник голови обласної ради Яків Бондар пообіцяв вже зараз разом з облдержадміністрацію розпочати підготовку програми відзначення 100-літнього ювілею Олександра Гіталова. Аби нащадки не забували свого видатного земляка та гідно продовжували його працю.

Сьогодні ж учасники урочистостей побували на сільському цвинтарі, де похований двічі Герой Соціалістичної праці, видатний хлібороб, державний і громадський діяч Олександр Гіталов та вшанували його пам'ять.