весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 26 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/26/kirovogradci_vidznachali_den_geroyiv.htm
Кіровоградці відзначали День Героїв у Києві! На вихідних, що минули, українці відзначали День Героїв. Це свято, встановлене ще Організацією Українських Націоналістів у 1941 році, було спрямоване на вшанування героїв, які своє життя присвятили визвольній боротьбі за Україну. День Героїв покликаний відродити в українців героїчний дух минулих поколінь. Сучасна історія додала до списку багато славних імен.

23 травня 2010 року на могилі Героїв Крут біля церкви Святого Миколая (на Аскольдовій площі) відбулася панахида приурочена до Дня Героїв.

Довідка: День Героїв українці вшановують майже 60 років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначати 23 травня як Свято Героїв, що покликане відродити серед українців героїчний дух минулих поколінь.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі найкращі сини України в ХХ столітті: 3 травня 1924 року - головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття - Микола Міхновський; 25 травня 1926 року - головний Провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років - Симон Петлюра; 23 травня 1938 року - засновник і провідник ОУН - Євген Коновалець.

У роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі. Із проголошення незалежності України його святкування відновлено.

Слава Україні – Героям слава!