весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/25/vidkrilas_vistavka_mihaila_volodimirovicha.htm
Відкрилась виставка Михайла Володимировича Надєждіна! Наприкінці минулого тижня у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки художніх творів народного художника України, голови правління Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України Михайла Володимировича Надєждіна до 75-ої річниці з дня народження та 50-ти річчя творчої діяльності!

Художник працює в напрямку авангардного мистецтва. Роботи Михайла Володимировича зберігаються в музеях України, у збірках Леоніда Кучми, Віктора Ющенка, в Кабінеті Міністрів України, а також в приватних колекціях Канади, США, Болгарії, Чехії. Надєждін – живописець у самій суті цього слова. Навколишній світ він бачить в невичерпному кольоровому багатстві та різноманітності.

Для творчості художника характерне переосмислення традиційних сюжетів в живописі, надання їм нової художньої форми. Також для багатьох робіт художника притаманне іронічне відношення до дійсності. Емоційність, експресія, пошуки кольорової гармонії, імпровізація – основні принципи творчості М. Надєждіна.

Творчий доробок Михайла Надєждіна розкриває нову сторінку в історії становлення сучасного образотворчого мистецтва в Україні. Він є яскравим представником хвилі протестного мистецтва 1960-х рр. М. Надєждін один із тих рідкісних українських митців у творчості яких знаходили філософське осмислення соціальні конфлікти сучасності.

На виставці представлені роботи, які є найбільш знаковими у творчості автора і охоплюють часовий проміжок тривалістю майже у півстоліття, зокрема: «Битва при Ангарі» (1963), «Автопортрет» (1967), «Художник і модель» (1970), «Сон» (1975), «Троянди» (1982), «Автопортрет» (1988), «Сади Едему» (1992), «Маскарад» (1999), «В майстерні» (2000), «Вогонь пам'яті» (2006), «Пошук» (2007), «Весняний букет» (2008), «Вечірній натюрморт» (2009) та ін.

Відкриваючи нові обрії на шляху пошуку істини, Михайло Надєждін дає наснагу багатьом молодим митцям, серед яких і його діти, Андрій та Оксана, які впевнено торують свій власний шлях у мистецтві.

Під час відкриття виставки пролунав музичний супровід у виконанні інструментального ансамблю «Етнос» дитячої музичної школи #3 (kерівник ансамблю - Скомаровський Олександр Анатолійович), розповідає сайту "весь Кіровоград" Володимир Мороз – науковий співробітник Кіровоградського обласного художнього музею.