весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/25/opozicija_provela_akciyi_z_nagodi.htm
Опозиція провела акції з нагоди Дня героїв та річниці перепоховання Шевченка! 21 травня Народний Комітет захисту України на Кіровоградських теренах заявив про себе, провівши низку вуличних масових акцій: наметову - «Цензурі-НІ!», урочисту пам'ятну ходу і мітинг до 149-річчя перепоховання Тараса Шевченка в українській землі та відзначення дня Героїв. Про це сайту "весь Кіровоград" повідомила Інформаційна референтура Народного Комітету захисту України на Кіровоградських теренах.

Наметова акція "Цензурі - НІ!» відбувалася на площі Кірова з 10.00 до 16.00. Спільно діючи, учасники Комітету - представники різних політичних сил (ВО»Свобода», Українська народна партія, ВО «Батьківщина», Український народний рух) виставили близько двох десятків наметів своїх політичних партій, у яких роздавали усім громадянам агітаційно-пропагандистські матеріали, партійну періодику, листівки, запрошення на опозиційний мітинг до дня перепоховання Т.Шевченка, звернення до журналістів - «Цензурі - НІ!» та ін. Їм намагалися протистояти прихильники Партії регіонів, які також виставили поряд свої намети. Але їх довелося згорнути, коли акція на площі Кірова переросла у велелюдний мітинг.

Акція «Цензурі - НІ!» того дня одночасно відбувалася в багатьох обласних центрах України (Київ, Івано-Франківськ, Львів, Харків, Чернігів, Одеса та інших і мала на меті привернути увагу суспільства до проблем свободи слова в країні, до згортання демократичних процесів, які почалися із приходом до влади режиму Януковича!
У зверненні до журналістів, яке було зачитане привселюдно, зокрема, зазначалося, що наступ на демократію завжди розпочинається із наступу на свободу слава! Пролунав заклик до журналістів не забувати, що саме вони є четвертою владою і пересторога не уподібнюватися до російських журналістів, які подають пасторально-ідилічну картинку життя в Росії без критики Кремлівських вождів!

Сьогодні подібні тенденції уже простежуються і в Кіровограді, коли частина ЗМІ, перестраховуючись, боїться висвітлювати діяльність Комітету (навіщо нам, мовляв, мати потім проблеми!). Їм нагадали подвиг Георгія Гонгадзе та інших журналістів, які не боялися показувати правду на початку 2000-х років. Невже все, що тоді ними було зроблено сьогодні буде знецінено?! Текст звернення було розіслано в усі друковані видання та розміщено на Інтернет-ресурсах.

Після прочитання цього звернення розпочалася урочиста хода до пам'ятника Т. Шевченку, де відбувся мітинг з нагоди 149-річчя перепоховання Тараса Шевченка в українській землі та відзначення Дня Героїв. У мітингу взяли участь представники від кожної політичної сили, що увійшла в Комітет (народний депутат, голова Кіровоградської облорганізації ВО «Батьківщина» Валерій Кальченко, голова міської організації УНП Олександр Ратушняк, голова Кіровоградської обласної (крайової) організації НРУ Леонід Єфременко, голова Ленінської районної у Кіровограді ради Петро Романюк, заступник голови облорганізації ВО «Свобода» Сергій Запорожан).

Виступаючі на мітингу висловили глибоке занепокоєння діями нової влади. Після підписаного Януковичем у Харкові пакту про здачу українських національних інтересів, Росія грубо й нахабно почала втручатися у наші внутрішні справи, намагаючись якомога швидше перетворити Україну у невід'ємну складову «єдиної і неділимої». Янукович і його команда, вгадуючи кремлівські геополітичні апетити, на догоду московському керівництву почали «демонтаж» України. Прикриваючись заявами про інтереси народу, про підвищення соціальних стандартів, вони планомірно, методично й підступно перетворюють Українську державу у південну губернію Росії. Таке «ощасливлення» України наш народ уже проходив, про це писав і Шевченко і після Шевченка.

Викликали осуд дії Д.Табачника, який видав наказ переписати історію для школярів і вчителів під диктовку Кремля. Таке необачне рішення новоспеченого міністра може призвести до гнітючих наслідків. Бо що можуть російські історики написати про героїчні події України: Крути, Холодний Яр, гайдамаків, ОУН-УПА та ще сотні сторінок української звитяги?

Мітингуючі поклали квіти до пам'ятника, звернувши увагу на те, що у найважчі часи завжди з українцями був неоціненно дорогий скарб – томик "Кобзаря", який допомагав боротися й виживати в нелегкі часи.

Місцева поетеса Антоніна Царук зачитала власного вірша, присвяченого пам'яті героїв Крут, а вокалістка музичного гурту «Культ» Ксенія Услиста виконала кілька пісень, одна з яких покладена на вірші Тараса Шевченка.

Масові акції 21 травня показали, що на Кіровоградщині дійсно є дієва опозиція (вона має також своїх представників у депутатських радах), яка може впливати на політичні процеси в регіоні. На відміну від столичних побратимів, на Кіровоградщині Комітет об'єднав практично всі в регіоні осередки патріотичних організацій та партій, лідери яких в Києві до цих пір ще не можуть порозумітися. Так, зокрема, місцева УНП довела, що у партій існують демократичні засади, адже місцевий осередок виступив одним із ініціаторів створення Комітету, незважаючи на те, що їхній лідер Ю. Костенко ще вагається.

Не забуваймо, що сьогодні участь або неучасть в опозиційних мітингах та масових акціях - це перевірка на лояльність до нової антиукраїнської влади!