весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/25/na_kirovogradshini_vidkrivsja_festival.htm
На Кіровоградщині відкрився фестиваль "Калиновий спів"! Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» вдев'ятнадцяте відкрився сьогодні у обласній філармонії. Його учасників щиро привітав голова облдержадміністрації Сергій Ларін, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Перед початком конкурсної програми, в якій беруть участь десятки аматорських колективів з усієї Кіровоградщини та багатьох сусідніх областей, учасники велелюдного пісенного дійства традиційно пов'язали стрічки на фестивальні калинові кущі, які розквітли біля обласної філармонії. До цього зворушливого дійства долучився і голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін. У ніжно-блакитній вишиванці він щиро привітав усіх учасників і гостей фестивалю і заспівав разом із знам'янським хором українську народну пісню.

Звертаючись вже із сцени обласної філармонії до учасників фестивалю і численної глядацької аудиторії Сергій Ларін наголосив: «Нам приємно вітати наших добрих сусідів – з Черкаської, Вінницької, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської та Рівненської областей. Сергій Ларін зазначив, що «Калиновий спів» - ровесник незалежної України, і по-праву має статус Всеукраїнського.

Сергій Ларін зауважив, що «Калиновий спів» – це свято, що має оригінальні традиції. - Щороку до обласного центру з усім найкращим приїздить делегація з певного району чи міста. Як сьогодні – Знам'янка. Можна лише уявити, як готуються сільські люди до виступу на головній сцені області. Я глибоко переконаний, що такий могутній пісенний рух, який започаткував фестиваль «Калиновий спів», - це запорука, що Кіровоградщина завжди буде і з хлібом, і піснею, бо співають переважно сільські, роботящі, талановиті люди, - наголосив керівник області.

Вітаючи талановитих степовиків Сергій Ларін зізнався, що виріс у родині, де з дитинства чув гарні народні пісні, і сам любить їх співати.
- Тож щиро вдячний усім вам, хто підтримує розвиток народної творчості, зберігає і примножує наші духовні надбання, – зауважив Сергій Ларін.

Сергій Ларін повідомив, що у нинішньому році обласна державна адміністрація разом із депутатським корпусом області передбачили у обласному бюджеті на підтримку галузі «культура і мистецтво» - коштів на 44% більше, ніж у попередньому році.

- Я щиро бажаю фестивалю, щоб легко і красиво розлітались його пісні над Кіровоградщиною, над всією Україною, - побажав усім присутнім Сергій Ларін.