весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/21/prezentacija_fotovistavki_pozitiv.htm
Презентація фотовиставки "Позитив у об'єктиві"! У вівторок, 25 травня о 12.00, у Художній галереї Андрія Кадигороба (вул. Шевченко, 17, магазин «Мрія», 3-й поверх) відбудеться презентація фотовиставки «Позитив у об'єктиві», присвяченої до Всесвітнього Дня Пам'яті людей, які померли від СНІД, за фінансової підтримки МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я».

Пройшло вже більше 20 років з того часу, відколи ВІЛ з'явивися в Україні. Час, коли шляхи передачі вірусу були недостатньо вивчені, минув. Дякуючи постійним науковим розробкам та впровадженню антиретровірусної терапії, ВІЛ-інфекція перейшла до складу хронічних захворювань.

Люди, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та приймають таку терапію, значно знижують ризик передачі вірусу іншій людині. Вони почали менше вмирати, з'явилося більше реальних можливостей для того, щоб жити повноцінним життям: створювати сім'ї, народжувати здорових дітей, працювати, подорожувати, досягати успіху незалежно від того, є у твоєму організмі ВІЛ чи ні.

Про це все більше і більше починають говорити засоби масової інформації. Люди все більше і більше починають звикати до того, що ВІЛ – це звичайне хронічне захворювання, яке нічим не відрізняється від багатьох інших. Поряд з цим вірус вийшов за межі поширення серед так званих груп ризику, і ризик інфікуватися має кожна людина, яка, як мінімум, живе статевим життям.

Але стереотипи все ще продовжують працювати у думках багатьох людей. Для них людина, яка живе з ВІЛ – це споживач наркотиків, з усіма випливаючими звідси обставинами, або жінка, яка продає себе за гроші невідомо кому і невідомо де…

А якщо замислитися, що насправді ВІЛ-позитивні люди зустрічаються нам кожного дня: у транспорті, на роботі, у магазині, на відпочинку. І вони – зразкові мами та люблячі татусі, бізнесмени та суспільні діячі, музиканти та вчителі, медичні працівники та водії маршрутних таксі… Та перш за все вони – люди. Зі своїми переживаннями, почуттями, проблемами…

Своє бачення життя ВІЛ-інфікованих людей, свій погляд на проблему ВІЛ/СНІД розкривають учасники фотовиставки, яка буде проходити з 25 по 30 травня. На відкриті фотовиставки можна буде поспілкуватися як з організаторами, так і з фотографами та моделями, почути їх думку про ставлення до ВІЛ-позитивних людей!

Акцію підтримують: координаційна рада з протидії поширенню ТБ/ВІЛ та відділ сім'ї та молоді Кіровоградської міської ради, художник Андрій Кадигроб, Кіровоградська обласна благодійна організація «Відкрите серце», Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», медіа-група «весь Кіровоград»

Контактна особа:
Аліна Ярославська
тел.: 099-759-68-69, e-mail: yaroslavskaya@inbox.ru