весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/21/mislivskii_turizm_rozvivayetsja.htm
Мисливський туризм розвивається на Кіровоградщині. Вчора, 20 травня, відбулося засідання «круглого столу», під час якого обговорювалося питання перспектив розвитку туризму на території Кіровоградської області, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

У засіданні круглого столу взяли участь начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Наталія Овчаренко, голова ради екскурсоводів області Тетяна Зайцева, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям від Обласного центру зайнятості Лілія Колесник, голова обласної організації роботодавців туристичних агентств, готелів та санаторно-курортних організацій Валерій Попов, виконавчий директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Олена Надутенко, заступники голів міських рад міст обласного значення, начальники управлінь культури і туризму міських рад міст обласного значення, керівники туристичних підприємств області.

Аналізуючи стан та перспективи розвитку туристичної галузі області, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Наталія Овчаренко, повідомила, що на Кіровоградщині існує 5 тисяч 940 об'єктів, які входять до потужного комплексу культурно-історичних пам'яток. Основою для екскурсійної діяльності слугують музеї. В області розвивається мисливський туризм. Так, на території Оникіївського лісгоспу споруджено фазанарій. Як позитивний приклад у сфері розвитку туризму Наталія Овчаренко виділила облаштування для проведення екскурсій Великої та Малої скель, що на території Олександрійського району.

Основним напрямком розвитку туристичної діяльності, як зазначила Наталія Овчаренко, залишається зокрема, розвиток сільського зеленого туризму. На Кіровоградщині уже діє 50 зелених садиб.

Невирішеним лишається питання залучення інвесторів для облаштування театральної перлини державного рівня - «Хутора Надії».
З приводу покращення екскурсійної діяльності в області голова обласної організації роботодавців туристичних агентств, готелів та санаторно-курортних організацій Валерій Попов запропонував врегулювати несанкціоновану діяльність «фірм-одноденок», що займаються неофіційними перевезеннями відпочиваючих у літній період до Чорного та Азовського морів. Також необхідно встановити дороговкази, що мають вказувати на місця розташування музеїв, адже за словами Валерія Попова, в області немає жодного відповідного дорожнього знаку.

На думку Валерія Попова, необхідно займатися підготовкою кваліфікованих працівників-екскурсоводів, які мають володіти іноземними мовами. Адже незабаром футбольний чемпіонат «Євро-2012», відповідно, до України приїздитимуть іноземні вболівальники, яких необхідно належним чином і зустріти, і зацікавити культурою та історією як України в цілому, так і Кіровоградщини зокрема.

Були серед пропозицій Валерія Попова і більш радикальні. Він вважає, що необхідно зобов'язати місцеві туристичні фірми проводити 20% екскурсій, присвячених рідному краю.

Виконавчий директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Олена Надутенко додала, що потрібно створити галузеву раду, такий собі дорадчий орган, який би займався розробкою туристичних паспортів районів. Що мало б сприяти загальному розвитку зеленого туризму на місцях, і що найголовніше - розбудові інфраструктур районів. Адже зелений туризм – це не лише «хати, борщі й дороги», як зауважила Олена Надутенко, це в першу чергу культурна програма відпочинку з висвітленням народних звичаїв та представленням зразків декоративно-ужиткового мистецтва певної території. Саме в цьому напрямку, на думку виконавчого директора Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України необхідно більш активно працювати для досягнення позитивних зрушень у сфері розвитку екскурсійної діяльності на території Кіровоградщини.

Насамкінець засідання Наталія Овчаренко зазначила, що управління культури і туризму облдержадміністрації першим в Україні розробло загальну концепцію розвитку туристичної галузі області.