весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/21/kirovogradski_rinki_ne_gotovi_do.htm
Кіровоградські ринки не готові до пожеж! Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Ларін провів нараду з приводу стану протипожежного захисту ринків на території області, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Як зазначив Сергій Ларін, нараду такого плану голова облдержадміністрації не повинен проводити, це має бути вперше і востаннє. Але оскільки стан протипожежного захисту ринків є проблемним питанням, його варто вирішувати негайно.

- Ми державні люди, - наголосив Сергій Ларін, звертаючись до присутніх керівників головного управління МНС в області, - і ми повинні зробити так, щоб кожен громадянин області почував себе захищеним, мав належні умови для праці.

За словами Сергія Ларіна, таке ж завдання мають поставити перед собою і власники ринків, аби убезпечити роботу підприємців.

- Президент України Віктор Янукович поставив переді мною завдання забезпечити соціальний спокій в області, щоб під час роботи будь-якої системи чи структури не виникало конфліктів. Тож пошук недоліків, а не їх усунення, призведуть до того, що люди втрачатимуть роботу – це не вихід із ситуації. Потрібно підтримувати і ринки, і місцевого товаровиробника –підкреслив Сергій Ларін.

При виявлених недоліках має встановлюватися чіткий термін для їхнього усунення, так вважає голова облдержадміністрації.

Начальник головного управління МНС України в Кіровоградській області Віктор Федорчак, зауважив: «Ми зібралися не для того щоб когось покарати. Гаслом нашої роботи є: запобігти. І з боку головного управління робиться все можливе для цього».

Заступник начальника головного управління МНС України в Кіровоградській області (керівник територіального органу Держпожнагляду), полковник служби цивільного захисту Ігор Парфьонов поінформував присутніх про стан протипожежного захисту ринків області. Він зазначив, що серед районів найбільше проблем з протипожежним станом на Новоукраїнському та Ульяновському ринках. По місту Кіровограду значна кількість недоліків виявлена на території Центрального та Колгоспного ринків, а також на території ринків «Кіровоградбуддизайн», «Шахтарський» та «Привокзальний».

Виявлені недоліки традиційні для усіх громадських місць - це і відсутність установок автоматичної пожежної сигналізації, ігнорування проведення вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій будівель, відсутність обслуговування наявних систем пожежної сигналізації, не проведення замірів опору ізоляції електромереж, незабезпеченість об'єктів торгівлі у повному обсязі первинними засобами пожежегасіння.

У найбільш пожежонебезпечному стані знаходиться колгоспний ринок підприємства «Кооперативний ринок» облспоживспілки. У ході чисельних перевірок встановлено, що головною проблемою на сьогоднішній день є значна кількість відхилень від вимог нормативних документів у генеральному плані ринку, а відповідно, і в розміщенні торговельних рядів, кіосків, павільйонів, палаток тощо. Через що, на теперішній час фактичний стан розміщення об'єктів на ринку має хаотичний характер, що унеможливлює проїзд пожежних машин у разі виникнення пожежі.

Учасники наради обговорили можливості забезпечення проїзду так, щоб збереглись робочі місця тих, хто працює на території ринку. Начальником головного управління МНС України в області Віктором Федорчаком було запропоновано створити двоповерхові торгові місця, за зразком Чернівецького ринку.

З приводу цього голова облдержадміністрації Сергій Ларін доручив вирішити питання приведення до належного протипожежного стану ринків крізь призму двох аспектів: соціального (зберегти робочі місця) і власне протипожежного.

Він зазначив, що Президент України закликає голів облдержадміністрацій шукати нові підходи у роботі. Тож просто прибрати торговельні місця, які є головною перешкодою для під'їзду, це не вихід, потрібно шукати інвесторські кошти для побудови «цивілізованих форм» торгівлі, щоб усі учасники торговельного процесу були задоволені роботою.

Голова облспоживспілки Петро Петрушевський, зазначив, що на території Новоукраїнського ринку виявлені недоліки майже всі усунено, що стосується кіровоградських ринків, то там також проводиться відповідна робота, яку вже профінансовано у розмірі 50 тисяч гривень.

Перед Петром Петрушевським головою облдержадміністрації було поставлено завдання підготувати графік усунення недоліків, із чітко вказаними датами і виконаним видом роботи, зокрема виготовленням генерального плану ринку та забезпеченням можливості вільного під'їзду пожежних машин.

Начальник головного управління МНС України в Кіровоградській області Віктор Федорчак додав, що у вересні будуть проведені протипожежні навчання на кіровоградських ринках, що й дасть змогу у повній мірі перевірити стан справ на практиці.