весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/21/24_travnja__den_slovjanskoyi_pisemnosti.htm
24 травня – День слов'янської писемності й культури! День слов'янської писемності й культури встановлений Указом Президента України у 2004 році. Відповідно до документа, це свято відзначається щорічно 24 травня у день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, які заклали основи слов'янської писемності, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Цей день широко відзначається також у Росії, Білорусі, Болгарії, Сербії, Македонії, Чорногорії та у ряді інших країн. Святкування пам'яті святих братів Кирила та Мефодія ще в давні часи мало місце у всіх слов'янських народів, але під впливом різних історичних обставин, було забуте. На початку XІX століття, разом з відродженням слов'янських народностей, відновилася й пам'ять про слов'янських першоучителів. У 1863 році була прийнята постанова святкувати пам'ять святих Кирила й Мефодія 11 травня (24 травня за новим стилем).

Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням всіх слов'ян. Рівноапостольні святі Кирило та Мефодій своєю подвижницькою просвітницькою діяльністю зробили неоціненний внесок у розвиток культури та освіти цілої спільноти слов'янських народів.