весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/20/pidpriyemec_unikav_podatkiv_teper.htm
Підприємець уникав податків, тепер має доплатити більше 6 мільйонів. В результаті перевірки, яка проводилась в рамках операції «Бюджет», приватному підприємцю донараховано 6,9 млн. грн., - повідомляє відділ оподаткування фізичних осіб Державної податкової адміністрації у Кіровоградській області.

Планова документальну перевірку суб'єкта господарювання – фізичної особи, проведена спеціалістами податкової служби, виявила чисельні порушення податкового законодавства. Згідно реєстраційних даних, підприємець у періоді, що перевірявся, перебував на загальній системі оподаткування. Сферою його діяльності було посередництво в торгівлі паливом, рудами, металами та хімічними речовинами.

У ході перевірки встановлено, що облік доходів та витрат, податковий облік у відповідності до чинного законодавства приватний підприємець не здійснював. Наразі, разом із оптовим продажем паливно-мастильних матеріалів надавав послуги по вантажоперевезенню, не маючи для цього відповідної ліцензії. А з метою мінімізації податкових зобов'язань з податку на додану вартість несвоєчасно включав суми ПДВ по поставці товарів до складу податкових зобов'язань. Також перевіркою встановлений факт господарських взаємовідносин підприємця із суб'єктом господарювання – юридичною особою, відносно якої порушено кримінальну справу за ст.205 Кримінального кодексу України за ознаками «фіктивного» підприємництва.

За згаданими фактами порушення податкового законодавства платнику податків разом із штрафними санкціями донараховано 6,9 млн. грн. податків та зборів.