весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/20/osvitjani_kirovogradshini_vdoskonalyuvatimut.htm
Освітяни Кіровоградщини вдосконалюватимуть законодавчу базу. Освітяни Кіровоградщини готують свої напрацювання для поліпшення законодавчої бази галузі та її функціонування в Україні. Такі заходи відбуваються у контексті загальнодержавних економічних реформ, про необхідність яких заявив Президент України, - повідомляє канал "Кіровоград".

Згідно вказівки Віктора Януковича у кожній області створені відповідні комітети, які в свою чергу розгалужені на різні групи. Людмила Давиденко, заступник голови облдержадміністрації, очолює групу Реформ у соціальній сфері та підвищення якості рівня життя. Сюди ж належить і підгрупа з питань реформування освіти. На зустрічі з представниками цієї галузі, що зібрались сьогодні з усієї області, Людмила Вадимівна наголосила – громадські обговорення на тему «Реформування загальної середньої освіти» - це не просто формальність, а реальна можливість вплинути на ситуацію для самих педагогів.

Начальники відділів управлінь освіти райдержадміністрацій, директори навчальних закладів, представники громадських організацій і навіть батьківських комітетів сьогодні з'їхались у Кіровоград з різних куточків області. Їх зібрало разом громадське обговорення на тему «Реформування загальної середньої освіти». Людмила Давиденко, заступник голови облдержадміністрації, що опікується гуманітарною сферою Кіровоградщини, упевнена – своє слово про необхідні зміни має сказати кожен. Адже, в результаті, з таких зауважень і буде сформовано пропозиції для найвищого керівництва держави.

До розгляду була запропонована низка питань. Зокрема й одне з найгостріших на сьогодні для освітян: скільки ж мають навчатись учні у загальноосвітніх школах. Більшість виступаючих схилялись до того, що 12-тирячна система не виправдана. Нині відзначається небажання учнів по завершенню 9-го класу залишатись у школі.

Підіймали також й інші важливі питання. Наприклад про систему харчування в закладах освіти. Цим мають займатись фахівці найвищого ґатунку, слідкувати за якістю продуктів і самим меню. Було б Добре, якби цю функцію поклали на спеціальні структури, щоб керівникам шкіл не доводилось займатись ще й цим, говорять виступаючі.

Безперечно важливим є фінансування навчальних закладів, а точніше його обсяги. Про це нагадала присутнім голова батьківського комітету Добровеличківської гімназії №2, яка при цьому й сама працює в галузі освіти.

Заходи на зразок сьогоднішніх громадських обговорень триватимуть. А висловлені на них думки мають втілитись у конкретні пропозиції розробки, адресовані найвищому керівництву держави.