весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/19/kirovogradska_pozhezhnotehnichna.htm
Кіровоградська пожежно-технічна виставка стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу! Пожежно-технічна виставка-музей ГУ МНС Кіровоградщини – лауреат першого Всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей. Про це сайту "весь Кіровоград" повідомила Ірина Полулях, фахівець Центру пропаганди ГУМНС у Кіровоградській області.

18-го травня, у Всесвітній День музеїв, пожежно-технічна виставка-музей головного управління МНС в Кіровоградській області отримала високу нагороду. Журі першого Всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей визнало його кращим у номінації «Експозиційне оформлення».

Таку відзнаку музей отримав не дарма, адже його освітлення і експонати унікальні. Справа в тому, що так зване локальне освітлення дозволяє виокремлювати саме ті елементи експозиції, про які веде мову екскурсовод. Крім того, така гра світла і тіні дозволяє впливати на емоційний стан відвідувачів, а це переважно діти. Такий рівень оформлення є досить серйозним як для аматорського музею. Тому серед 120 таких музеїв Кіровоградської області місцеве журі виділило п'ять і відрядило на Всеукраїнський конкурс.

Серед тисячі кращих регіональних музеїв, які взяли участь у відборі, і обирали судді національного конкурсу. Член кіровоградського журі Олександр Кротов, начальник відділу краєзнавчого музею розповідає, що такий вибір зробили тому, що перш за все впадає в очі оформлення музею та його просвітницька робота.

Технічно він кращий в області, завдяки і освітленню, і дзеркальним діорамам. Головну роль тут відіграє постійна підтримка керівництва головного управління та фанатична відданість роботі завідувачки музею Людмили Костильової. Виставка-музей працює вже 15 років. За час роботи музей відвідало майже 60 тисяч людей. Щороку тут буває до чотирьох тисяч чоловік – від першокласників до студентів. Побували тут і гості з Нідерландів, Чехії, Австрії, Англії та США. У 2005 році музей отримав звання народного.

Варто зазначити, що експозиція музею постійно вдосконалюється, адже з розвитком пожежно-рятувальної справи поповнюється новими експонатами. Що важливо, він працює абсолютно безкоштовно, адже інформація має бути доступною для всіх. Сподіваємось, що музей, який створено з любов'ю та турботою про людей, завжди матиме своїх відвідувачів.