весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 травня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/5/18/preskonferencija_diti_viini_vidstoyuyut.htm
Прес-конференція: діти війни відстоюють свої права у судах. Сьогодні 18 травня об 11.00 у Кіровоградському прес-клубі реформ (адреса: вул. Островського, 2, корпус 2, офіс 8 – другий поверх) розпочнеться прес-конференція представників «Всеукраїнської партії «Дітей війни» та Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни».

Зустріч із журналістами лідерів вищезгаданих громадських організацій зумовлена тим, що стрімке зростання цін на товари першої необхідності й послуги, зокрема, у комунальній сфері, лягають непосильним тягарем на плечі незаможних і незахищених категорій населення України – учасників та інвалідів війни, дітей війни й пенсіонерів, середній розмір пенсій яких не залишає їм шансів навіть на напівголодне існування.

«Ми не одноразово нагадували представникам минулого Уряду, що дітям війни, у яких було відібрано дитинство, згідно з Законом України «Про соціальний захист дітей війни» була призначена грошова надбавка у розмірі 30% до пенсії, проте кожний із дітей війни протягом чотирьох років щомісяця недоотримує від 100 до 150 грн.», - говорить Людмила Рудакова, голова міської організації "Захист дітей війни".

На її думку, повна відсутність безкоштовного медичного обслуговування, підвищення цін на ліки, потреба в яких у людей похилого віку постійно зростає, не тільки підриває їхнє матеріальне становище, але й прямо загрожує здоров'ю й життю найбільш незахищених верств населення.

«Діти війни вважають, що такий стан у сфері соціального захисту веде до повної втрати довіри до влади, нагнітає напруженість у суспільстві, створює передумови для соціального вибуху. Щоб уникнути таких негативних наслідків, необхідна в першу чергу політична воля керівництва, оперативне реагування законодавчої та виконавчої влади з метою підвищення мінімальних пенсій і пільг для найбільш незахищених категорій громадян, зокрема, дітей війни, як найбільш постраждалих у результаті Великої Вітчизняної війни й її наслідків», - вважає Катерина Колос, заступник голови міської організації "Захист дітей війни"

Вона та її колеги наголошують, що діти війни неодноразово зверталися до попередніх керманичів держави з відповідними заявами, але жодної відповіді на них не отримали. Звісно, діти війни через суди намагаються відстоювати свої права – десятки тисяч судових позовів по всій Україні вони виграли, але дуже важко 75-80 - річним людям судитися із своєю рідною державою та відчувати принизливе, зверхнє відношення до себе суддів!

Досить судової тяганини – час приймати справедливі рішення!

За верховенство Закону, чесну владу і за краще життя ми будемо боротися доки не буде повністю виконуватися Закон «Про соціальний захист дітей війни», заявляють учасники прес-конференції:
1. Рудакова Людмила Степанівна, голова міської організації "Захист дітей війни"
(Інформація щодо ситуації, яка склалась навколо соціального становища "Дітей війни")
2. Колос Катерина Яківна, заступник голови міської організації "Захист дітей війни"
(Статистичні дані щодо звернень громадян вказаної категорії до СПУ)
3. Гончар Микола Степанович, юрисконсульт
(Про юридичні особливості звернень "Дітей війни" для відстоювання своїх законних прав)
4. Гавриленко Олександр Анатолійович, керівник фракції Соціалістичної партії України "За Справедливість!" у Кіровоградській обласній раді, голова Кіровоградської обласної громадської організації "Правозахист"
(Про історію виникнення питання щодо соціального захисту дітей війни та роль СПУ у відстоюванні законних прав громадян, що віднесені до цієї категорії на Кіровоградщині).